Gmina Żukowo

10 lat czekali i się doczekali

Łapino. Oficjalne otwarcie inwestycji

Wreszcie otwarte zostało długo oczekiwane boisko w Łapinie. Po 10 latach od rozpoczęcia prac, mieszkańcy mogą cieszyć się pięknym i nowoczesnym obiektem sportowym.

Otwarcie boiska odbyło się z wielką pompą. Niestety, pogoda nie dopisała i zgromadzeni spotkali się z ulewnym deszczem. Organizatorzy jednak doskonale przygotowali się do uroczystości – na boisku stanęła profesjonalna scena oraz namioty, w których goście ukryli się przed deszczem. Wśród nich wyróżniał się namiot KGW Łapino, z którego rozchodziły się kuszące zapachy domowych wypieków. Na uroczystości pojawili się gminni oficjele – Witold Szmitdke przewodniczący Rady Miejskiej Żukowo, Andrzej Karczewski radny gminny oraz sołtys Łapina Marta Muzolf.   Mimo niepogody uroczystość przyciągnęła także wielu mieszkańców. Ulewny deszcz przeczekali oni w namiotach, gdzie raczyli się ciastami i kawą. Gdy tylko zza chmur wyjrzało słońce, doświadczeni animatorzy poprowadzili zabawy z dziećmi na nowo otwartym boisku.

Trudna inwestycja

Inwestycja w Łapinie od początku rodziła problemy. Pierwsze prace w sołectwie zaczęły się 10 lat temu. Wtedy to właśnie rozpoczęto niwelację terenu. Niestety, wykonawcy wciąż trafiali na przeszkody nie do przeskoczenia. Dopiero teraz, po przeszło dekadzie, otwarto boisko.

-Cieszę się, że udało się tę inwestycję dopiąć do końca. Każda wioska powinna mieć taki plac. Dziękuję, że władze gminy z burmistrzem na czele zauważyła problem mieszkańców i udało się  zrealizować inwestycję – mówi Andrzej Karczewski.

Sportowa żyłka

Mieszkańcy Łapina z niecierpliwością oczekiwali na otwarcie nowego boiska, jednak jego brak, nie stanowił dla nich przeszkody w osiąganiu sukcesów sportowych.
-Klub sportowy Łapino przez wiele lat zajmował czołowe miejsca w Pucharze Burmistrza. Potrafili osiągać sukcesy nie mając sali, nie mając boiska, korzystając z innych obiektów. Cały czas jednak chcieli mieć swoje boisko i teraz w końcu je mają – mówi Przewodniczący Rady Gminy Witold Szmidtke.
Nowe boisko jest szansą dla mieszkańców Łapina. Nie tylko będą rozwijać się tu sportowe talenty mieszkańców, ale także będzie ono wspaniałym miejscem integracji wiejskiej społeczności.  Długie oczekiwanie opłaciło się mieszkańcom – dostali piękny i funkcjonalny obiekt, który będzie działał przez wiele lat

 

KL

Komentarze