Gmina Somonino

10 lat samych muzycznych przyjemności

Region. Ostrzycki Festiwal Przyjemności Muzycznych

Festiwal Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach miał już 10 odsłonę. W ciągu tych 10 lat wystąpiło tu blisko 70 artystów. Jubileuszowa edycja była szczególnie uroczysta.

Jubileusz uświetniono specjalnym jinglem przypominającym najbardziej znanych wykonawców. A było ich sporo:Mariusz Lubomski, Mieczysław Szcześniak, Grzegorz Turnau, Czesław Mozil, Renata Przemyk, Stanisława Celińska, Stanisław Soyka. Jednak prowadząca Krystyna Stańko – też wspaniała wykonawczyni – najcieplej wspominała występ Edyty Geppert.

– To był niezapomniany wieczór. Wiał wiatr, lał deszcz, ale pomimo tego na widowni było pełno. Edyta Geppert zaśpiewała wtedy 23 piosenki, a ludzie słuchali jednym okiem zerkając w niebo, z którego lały się strugi wody – mówiła.

Najwierniejszy uczestnik

Festiwal otworzyła starosta Janina Kwiecień. Na wejście dostała ogromne brawa, co ją wcale nie zaskoczyło.

– Myślę, że mam tu jakiś swój fanklub. W końcu występuję na tej estradzie już 10 lat – skwitowała brawa – Spotykamy się tu z młodymi i uznanymi artystami, których muzyka pozwala nam przeżyć niezapomniane chwile – dodała.

Pierwszy dzień

…rozpoczął się od piosenek Kaliny Jędrusik. Przypomniały je śpiewaczki ze Studia Piosenki TeatruPolskiego radia. Po nich wystąpił Grzegorz Turnau z „Wieczorem sowich piosenek”. Piosenkom w oryginale z okolic Krakowa pieśniarz nadał lekko kaszubski charakter.

– Pozwoliłem sobie zmienić Krzeszowice na Ostrzyce. Wszystko się zgadza. Nawet wesele w hotelu, gdzie mieszkam. Co prawda hotel jest w Kartuzach, ale Kartuzy się nie rymują, a Ostrzyce tak – powiedział Grzegorz Turnau.

Dzień zamknęła Ania Rusowicz koncertem piosenek z lat 60. i 70.

W drugim dniu

…niekwestionowaną gwiazdą był Janusz Radek. Dał przekrój całej swojej twórczości. Poprzedził go występ Zespołu Wokalnego 5/6 i Krystyny Stańko. Wszyscy dostali żywiołowy aplauz.

Wszystkich wykonawców zapowiadała Krystyna Stańko, a ją zapowiedziała starosta Janina Kwiecień. Pani starosta zdradziła też termin kolejnego XI festiwalu odbędzie się on 9 i 10 sierpnia przyszłego roku..
 

Komentarze