Gmina Kartuzy Inwestycje Wokół nas

ZA 2 TYGODNIE OTWORZĄ UL. KOLEJOWĄ?

Czołowa inwestycja miasta –budowa węzła integracyjnego postępuje zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zapowiada, że wkrótce będzie kładł ostatnią warstwę asfaltu na jezdni ul. Kolejowej.

Wyraźnie widoczne już przejścia, chodniki, miejsca parkingowe i jezdnia ul. Kolejowej świadczą najlepiej o zaawansowaniu prac związanych z nowym zagospodarowaniem terenów wokół dworca integracyjnego w Kartuzach. Wykonano olbrzymią pracę związaną z wykonaniem infrastruktury technicznej w ziemi pod ul. Kolejową. Jej przebieg do skrzyżowania z ul.3 Maja jest już widoczny. Pozostaje „tylko” położenie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu. Obok jezdni pięknie prezentują się nowe miejsca parkingowe na terenach byłej bocznicy. Wydawało się, że będzie ich dużo więcej.

Tu się mury pną do góry

Ten znany mojemu pokoleniu wers najlepiej pasuje do oceny postępów przy budowie nowego dworca kolejowego w Kartuzach. Jeszcze na początku wiosny w tym miejscu straszyła wielka dziura, a już miesiąc temu mury „wyszły” z ziemi. Dziś gotowy jest już parter. Przystąpiono do zbrojenia pod następną kondygnację. Dla przypomnienia budynek nawiązujący architekturą do poprzednika będzie piętrowy z użytecznym poddaszem.

O dalszych postępach prac będziemy informować naszych czytelników.

D. Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze