Gmina Liniewo Wokół nas

50, 55 I 60 LAT W ZGODZIE I MIŁOŚCI

Miła i wyjątkowa uroczystość odbyła się 25 października w gospodzie Bukowy Las w Liniewie. Wójt Mirosław Warczak oraz przewodniczący rady gminy Wiesław Szarmach dokonali uroczystego uhonorowania 19 par małżeńskich z gminy Liniewo z okazji złotych, platynowych i diamentowych godów.

– Akt dekoracji będzie niejako oficjalnym przypieczętowaniem ze strony państwa polskiego prawdy o wzorze waszego małżeństwa dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń – tymi słowami powitała czcigodnych jubilatów Michalina Zielińska – kierownik USC w Liniewie.

Pani kierownik z dużą swadą i humorem prowadziła całą uroczystość, wprowadzając ciepłą, niezwykle sympatyczną i familiarną atmosferę. W uroczy nastrój wpisał się także proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Wysinie ks. Andrzej Żur, zabawiając jubilatów żartobliwą, słowną humoreską połączoną z krótką modlitwą w intencji dalszego, szczęśliwego pożycia.

Życzenia, medale i kwiaty

Każda para małżeńska z osobna została udekorowana przez wójta gminy Mirosława Warczaka i przewodniczącego rady gminy Wiesława Szarmacha. Pary obchodzące złote gody zostały odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP, zaś jubilaci obchodzący 55-cio i 60-cio lecie małżeństwa otrzymali od władz gminy dyplomy, upominki i kwiaty.

– Państwa droga życiowa, doświadczenie, wiedza i dojrzałość jest przykładem poziomu wartości naszego społeczeństwa. Jest otwartą księgą w której zawarta jest mądrość, praktyczny realizm i roztropność. Przymioty te mogą być wzorem dla przyszłych pokoleń, rezerwuarem ideałów wyznaczających reguły życia społecznego – powiedział wójt M. Warczak. Życzę Państwu dużo zdrowia, ciepła, dalszej miłości i szacunku otoczenia – dodał.

Nie tylko wójt gratuluje

Do słownych gratulacji i wyrazów uznania przyłączyła się też kierownik USC Michalina Zielińska oraz przewodniczący gminnej rady Wiesław Szarmach. Podkreślali, że tak długie, zgodne pożycie to fundament i istota sakramentu małżeństwa, mogące był światłym przykładem dla kolejnych pokoleń oraz drogowskazem miłości, ofiarności i wyrzeczeń, głównie w procesie wychowania dzieci, wnuków i prawnuków. W uroczystości udział wziął także proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Liniewie ks. Grzegorz Flisikowski oraz radni i pracownicy gminy Liniewo. Na zakończenie wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu, w czasie którego wspominano minione lata.

B. Mielnik

Złote Gody:
Maria i Wiktor Blankowscy
Bernadeta i Gerard Borkowscy
Łucja i Franciszek Guzińscy
Teresa i Józef Moritzowie
Jadwiga i Władysław Radomscy
Brygida i Bolesław Rekowscy
Teresa i Tadeusz Romanowscy
Zofia i Wiktor Szarmachowie
Krystyna i Jerzy Wołoszykowie

Platynowe gody:
Dominika i Jan Brzezińscy
Jadwiga i Henryk Czapiewscy
Teresa i Zygfryd Drewsowie
Irena i Leonard Górscy
Krystyna i Józef Kursowie
Teresa i Piotr Łankowscy
Gertruda i Heinz Noffkowie

Diamentowe gody:
Mieczysława i Wacław Potrykusowie
Agnieszka i Zygmunt Runowscy
Teresa i Czesław Wołodzinowie

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze