Gmina Kartuzy Wokół nas

50 LAT ODDZIAŁU REJONOWEGO PZERI

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kartuzach obchodził półwiecze istnienia. W związku z doniosłą rocznicą członkowie związku oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym spotkaniu, w czasie którego podsumowano 50 lat działalności i uhonorowano osoby, które wspierają kartuski oddział.

 W uroczystości udział wzięła starosta kartuski Janina Kwiecień, burmistrz Mieczysław Gołuński, przewodniczący oddziału okręgowego związku Marian Białkowski oraz liczni zaproszeni goście, którzy zasłużyli się w działalności kartuskich nestorów.

– Pozwólcie, że z okazji dnia seniora złożę wam najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w szczęściu, zdrowiu i pomyślności a w dowód uznania najbardziej zasłużonym osobom wręczymy dyplomy i kwiaty – powiedział Edward Chlebba – przewodniczący oddziału kartuskiego, który wraz z Krystyną Kliszewską oraz prezesem i wiceprezesem oddziału okręgowego uhonorował m.in. starostę kartuską, burmistrza Kartuz, oraz licznych zaproszonych gości którzy aktywnie wspierają oddział w Kartuzach.

 Słowa uznania i szacunku

 – Jesteśmy dziś świadkami pięknego jubileuszu 50-cio lecia. Chciałabym państwu podziękować za waszą działalność, za to, że jesteście w różnych gremiach naszego życia społecznego, że udzielacie się pomimo występujących czasem różnych dolegliwości, że ciągle staracie się być aktywni. Bo nieważny jest pesel, ale to co czuje się w sercu i to co w duszy gra – powiedziała starosta J. Kwiecień. Ci którzy patrzą z optymizmem na życie, łatwiej znoszą wszelkie przeciwności i czynią sobie życie piękniejszym. Życzę państwu, aby ten duch był ciągle młody, aby nadal gościł na państwa twarzach i żebyście byli państwo aktywni, dokąd tylko jest to możliwe – dodała.

 Życzenia pomyślności

 Osób które wyrażały swój szacunek dla działalności związku było więcej. Do życzeń dołączył się też burmistrz M. Gołuński, który przy okazji, z właściwą sobie swadą, krótkim dowcipem rozweselił nieco zebranych gości, wprowadzając bardziej zażyłą atmosferę. Do gratulacji dołączył się też prezes okręgowego związku w Gdańsku, który podziękował władzom Kartuz za wspieranie działalności oddziału, podkreślając, że bez pomocy władz działalność organizacji byłaby bardzo trudna. Całości dopełnił występ zespołu muzycznego i wykwintny poczęstunek.

B. Mielnik

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze