Wokół nas

Osiedle Konopnickiej – wśród zieleni Kiełpina

Szczęsny Invest – oferta

Firma Szczęsny dobrze znana jest w świecie budowlanym. Od wielu lat specjalizuje się w pracach dekarskich. Od jakiegoś czasu ma w ofercie artykuły budowlane. Całkiem niedawno zajęła się także budową domów mieszkalnych.

Kiełpino jest sporą, blisko 3,5-tysięczną wsią, położoną w malowniczym otoczeniu jezior, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, a także do turystycznego wypoczynku. Z końcem ubiegłego roku to właśnie tam zaczęło powstawać Osiedle Konopnickiej. Są to jednopiętrowe budynki w zabudowie bliźniaczej. Charakteryzuje się nowoczesnym stylem i kolorystyką. Pierwszy z bliźniaków jest już w sprzedaży, a ma powstać jeszcze 8 identycznych.

Osiedle Konopnickiej

Deweloper Szczęsny Invest oferuje domy o powierzchni blisko 130 m2 z garażem o powierzchni 19m2 . Budynki są ocieplone styropianem o grubości 15cm z tynkiem silikonowym. Dach pokrywa płaska dachówka ceramiczna, a okna i drzwi wykonane są z materiałów PCV. Garaż i kotłownia są wyłożone płytkami, a ściany pokrywa tynk mozaikowy. Budynek wyposażony jest w piec gazowy i grzejniki. Wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku są wytynkowane. Obszar działki jest ogrodzony, a wokół budynku wyłożona jest kostka brukowa.

Bardzo dobra lokalizacja

Kiełpino rozrasta się coraz bardziej, mimo to w dalszym ciągu jest atrakcyjne dla osób szukających spokoju. Można powiedzieć, że staje się sypialnią Kartuz. Malownicze kiełpińskie wzgórza i doliny, bliskość jezior i Jaru Raduni oraz prężnie rozwijająca się turystyka stwarza optymalne warunki dla mieszkańców. Niedługo powstanie nawet ścieżka rowerowa do Kartuz. Świetne połączenia kolejowe i samochodowe w stronę Trójmiasta pozwalają uniknąć korków, które często zdarzają się w Kartuzach.

S.SZ

Przede wszystkim komfort klienta

Sylwia Szreder: Na jakim etapie jest obecnie sprzedaż inwestycji na Osiedlu Konopnickiej?

Magda Szczesna: Na terenie osiedla Konopnickiej znajdować się będą jedynie „bliźniaki”, bo tak zostało ustalone w planie zagospodarowania przestrzennego. Będzie to miejsce zamieszkania dla osiemnastu rodzin. Na chwilę obecną sprzedaliśmy dwie połowy bliźniaków w dwóch budynkach. Do końca 2018 roku do sprzedaży zostaną wystawione kolejne trzy obiekty. Cztery pozostałe zostaną zrealizowane do końca 2020 roku. Nie stosujemy przedsprzedaży tzn. nie wystawiamy do sprzedaży domów, które nie zostały jeszcze całkowicie ukończone, nie mają odbiorów budowlanych. Dbamy o to, by oddawane przez nas budynki miały już „wyprostowaną” sprawę odnośnie dokumentów.

S.SZ: Jak wygląda sprawa mediów w okolicy?

M.SZ: Na terenie całego osiedla tak jak w dostępnym już bliźniaku gwarantujemy dostęp do grzewczej instalacji gazowej. Oczywiście prąd także został tam doprowadzony. Dużą zaletą jest także podłączenie do kanalizacji. My zajmujemy się deweleperką, ale jeszcze poszerzamy tę ofertę: oprócz wybudowania budynku do stanu surowego, gospodarujemy przestrzenią wokół niego – kładziemy kostkę, dbamy o trawnik, a nawet instalujemy skalniaki. Wszystko po to, by odciążyć naszych klientów. Po zakupie pozostaje im jedynie wykończenie łazienki, kuchni i innych pomieszczeń już według własnego upodobania.

S.SZ: Co wyróżnia to osiedle?

M.SZ: Myślę, że największym plusem oprócz starannego wykonania jest doskonała lokalizacja. Dbamy o to, aby nasi klienci mieli blisko do sklepów i większych centrów handlowych. Dodatkowym atutem jest bliskość na stację PKM, dosłownie 10 minut piechotą. Gwarantujemy bezpieczną i piękną pod względem krajobrazu okolicę.

S.SZ

 

 

 

Komentarze