Kultura Sport Wokół nas

Aktywnie, zdrowo i atrakcyjnie

Wyjątkowo aktywnie i bardzo różnorodnie wypoczywali uczestnicy Sportowych Ferii Zimowych. Przedsięwzięcie, które Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, spotkało się z dość sporym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Nie wszyscy zimą mają szanse wyjechać na ferie. Z myślą o tych, którzy miniony tydzień spędzali w Kościerzynie, zorganizowane zostały Sportowe Ferie Zimowe. W nietypowej akcji uczestniczyli między innymi podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej, która działa w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zajęcia były bezpłatne

– Bardzo mi się podobało, bo nie było czasu na nudę – mówi Paulina z Kościerzyny. Podobnego zdania jest 14-letni Marcin, który przekonuje, że do uczestnictwa w sportowych zajęciach nie trzeba było go szczególnie zachęcać. – Lubię jeździć na łyżwach i brać udział w różnego rodzaju zabawach – zapewnia.

Bezpłatne zajęcia w ramach Sportowych Ferii Zimowych organizowane były na terenie miejskiego lodowiska i w budynku, który znajduje się przy ulicy Kamiennej 7. Była to doskonała alternatywa dla monotonnego spędzania wolnego czasu przed telewizorem bądź monitrem.

Integracja poprzez zabawę

– Poprzez tego typu zajęcia uczniów zachęcamy do aktywności fizycznej – mówi Zbigniew Richert, dyrektor Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To też doskonały sposób na integrację poprzez zabawę. Na frekwencję nie narzekamy, bo choć jest spora konkurencja, to młodzi ludzie lubią spędzać wolny czas w sposób aktywny.

Warto zaznaczyć, że podobne zajęcia organizowane są również latem. Przedsięwzięcie jest efektem współpracy Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Komentarze