Wokół nas

Amerykański sen gimnazjalistów z Sierakowic

Długie miesiące przygotowań, zmaganie z przeciwnościami losu i olbrzymi wysiłek aktorów z grupy ,,Horyzont”. powiązanej z sierakowickim gimnazjum – wszystko to przyniosło efekty. Młodzi ludzie zwyciężyli Odyseję Umysłu i zostali mistrzami świata.

Odyseja Umysłu jest konkursem polegającym nie tylko na umiejętnościach teatralnych, ale przede wszystkim na kreatywności. Jej głównym celem jest rozwijanie zdolności twórczych i kreatywnego myślenia u młodych ludzi. Uczniowie z Sierakowic brali w niej udział po raz drugi. Po zwyciężeniu na etapie rejonowym, a później ogólnopolskim, ,,Odyseusze” wyjechali do Stanów, by zmierzyć się z kilkudziesięcioma drużynami z całego świata.

Historyczne osiągnięcie

Ich sukces jest osiągnięciem wiekopomnym – Polacy nie po raz pierwszy odnoszą sukcesy w Odysei, jednak nigdy wcześniej nie udało nam się zwyciężyć w tej kategorii. Sierakowiczanie zreinterpretowali klasyczną powieść ,,Alicja w Krainie Czarów” nadając jej nowy wymiar tzw. Bajkodokumentu. Sędziowie w szczególny sposób docenili scenografię przygotowaną własnoręcznie przez młodych aktorów, którzy samodzielnie szyli stroje i budowali rekwizyty. To zwycięstwo może być dla naszej młodzieży przepustką do przyszłej kariery.

Komentarze