Wokół nas

Andrzej Hinc wybrany na członka Naczelnej Rady Łowieckiej

Gdańsk. Wybory w Polskim Związku Łowieckim

 

Podczas sobotniego zjazdu okręgowego PZŁ w Gdańsku Andrzej Hinc – członek Koła Łowieckiego „JEDNOŚĆ” Gdańsk, głosami delegatów został wybrany na członka Naczelnej Rady Łowieckiej w Warszawie.

Zjazd delegatów kół łowieckich działających w okręgu gdańskim, miał za zadanie wybrać przedstawicieli na zjazd krajowy. Zgodnie ze statutem związku spośród nich wybierany jest też członek Naczelnej Rady Łowieckiej. Głosami kolegów został nim Andrzej Hinc, członek Zarządu Koła Łowieckiego „JEDNOŚĆ” Gdańsk. Na co dzień pracujący jako sekretarz Gminy Stara Kiszewa i radny powiatu kościerskiego.

To dla mnie wyróżnienie

Poproszony o skomentowanie dokonanego wyboru Andrzej Hinc powiedział, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie. Dodał, że jest wdzięczy delegatom za odważne decyzje i mądrą dyskusję nad przyszłością łowiectwa w Polsce. Nasz nowy przedstawiciel naczelnych władz, wskazał że przed nim ciężka praca, po to by sprostać okazanemu zaufaniu, jak również wspólnie z pozostałymi członkami Rady dobrze pokierować Polskim Związkiem Łowickim. Jako najważniejsze wyzwanie wybrany wskazał na zadbanie o dobry wizerunek polskiego myśliwego.

– Na co dzień wykonujemy ciężką społeczną pracę na rzecz ochrony przyrody, współpracujemy z rolnikami, wielu kolegów prowadzi edukację w szkołach – chciałbym aby społeczeństwo wiedziało, że z naszej pasji wypływa wiele dobrego.- mówi o swojej misji we władzach.

Przed dużym wyzwaniem

Z głosów płynących z wewnątrz wynika, że to trudny czas dla środowiska myśliwych. Ostatnia nowelizacja ustawy o prawie łowieckim ograniczyła samorządność związku. Wprowadzono między innymi ograniczenia w szkoleniu psów myśliwskich. Co raz silniejszym głosem odzywają się stowarzyszenia zajmujące się ochroną zwierząt. Przed związkiem poważne wyzwania. Często się słyszy, że musi zmienić się sam związek. Do tematu będziemy powracać.

Andrzejowi Hinc gratulujemy wyboru.

Dariusz Tryzna

 

Komentarze