Gmina Kościerzyna Wokół nas

APELUJĄ O BEZPŁATNY PARKING PRZY SZPITALU

Radni powiatowi apelują o bezpłatny parking i zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przy szpitalu w Kościerzynie. Podjęty na ostatniej sesji apel został wysłany do prezesa szpitala, a także marszałka województwa pomorskiego i gmin powiatu kościerskiego.

 

Bezpłatne miejsca parkingowe zlikwidowano wokół szpitala w 2015 roku. Cały teren został wówczas objęty Strefą Płatnego Parkowania, która obowiązuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. – Wciąż zgłaszają się do nas mieszkańcy i wiele instytucji, głównie osób starszych i niepełnosprawnych, którzy przeciwko temu protestują – tłumaczy powody podjęcia apelu Alicja Żurawska, starosta powiatu kościerskiego.

 

Pacjentów coraz więcej

Zdaniem radnych, utworzenie z powrotem bezpłatnego parkingu zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na ul. Piechowskiego w Kościerzynie. – Niejednokrotnie osoby, dla których płatny parking jest zbyt dużym obciążeniem finansowym, pozostawiając swoje samochody na chodnikach i poboczach, stwarzają ogromne zagrożenie na drodze – piszą w dokumencie radni. Od października problem jest jeszcze poważniejszy, bo szpital w Kościerzynie przejął obowiązki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. – To zwiększy liczbę osób korzystających z usług szpitala, którzy będą musieli gdzieś swój pojazd zaparkować – podkreślali na sesji powiatowi radni.

Więcej informacje w naszym wydaniu z dnia 24.10.2017

acd

Komentarze