Inne

AUTO MIRAS NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH

6-7 października 2017 roku w Warszawie odbyła się II edycja Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. I po raz drugi mieliśmy tam silnego reprezentanta – żukowską firmę Auto Miras.

Targi były największą ekologiczno-motoryzacyjną imprezą Europie środkowo-wschodniej. I to zarówno pod względem liczby prezentowanych aut elektrycznych, hybrydowych, jak też „zielonych” technologii. Zorganizował je wydawca branżowego magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe” w partnerstwie z Rawicomem – znaną firmą zajmującą się energetyką alternatywną.

Samochód elektryczny – osiągi benzynowego

Najważniejszym wydarzeniem targów była prezentacja w pełni elektrycznego Jaguara iPace. Jest to samochód, który łączy w sobie cechy pojazdu o wysokich osiągach oraz przestronności, jak przystało na auto typu SUV.. Auto ma dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 700 Nm, dostępnym już od pierwszych obrotów silnika. Rozpędzenie go do 100 km/h trwa tylko 4 sekundy. Samochód ma imponujący jak na model elektryczny zasięg. Na jednym ładowaniu może pokonać ponad 500 km, a przy użyciu szybkiej ładowarki naładować akumulatory do 80% w zaledwie 90 min.

Czytaj więcej w naszym wydaniu z dnia 17.10.2017r.

D.Tryzna

Komentarze