Powiat kościerski

BĘDOMIN. UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

Emeryci uczcili 100-lecie niepodległości

1 maja w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie odbyło się spotkanie emerytów i rencistów. Spotkanie zorganizowano dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski oraz 270 rocznicy urodzin Józefa Wybickiego.

W spotkaniu zorganizowanym przez koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Nowego Barkoczyna wzięli udział członkowie koła, jak również ich koledzy z zaprzyjaźnionego koła z Wielkiego Klincza z panią prezes Elżbietą Brzezińską. W sumie pod dworkiem Wybickich stawiło się 60 osób.

Chwila zadumy…

Uroczystość rozpoczął prezes koła Edward Tocha. Przywitał gości i w zwięzłych słowach powiedział o znaczeniu obu rocznic. Następnie głos zabrali goście. Krótkie wystąpienia mieli przedstawiciele władz związku – wicepraewodniczący Zarządu Okręgu Ludwik Kneba oraz przewodniczący Zarządu Rejonu Kazimierz Szuta. Po nich głos zabrał gospodarz tej ziemi, wicestarosta Henryk Ossowski. Mówił o wielkiej wadze tego miejsca dla powiatu. Obchody uświetniła orkiestra koła, która odegrała oba hymny – państwowy i kościelny „Boże coś Polskę”.

…i zabawa

Po części oficjalnej uroczystości i zwiedzeniu muzeum zgromadzeni prenieśli się do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego państwa Armatowskich, gdzie czekał na nich poczęstunek i atrakcje – możliwość prejażdżek konnych, albo bryczką. Spotkanie zakończyła zabawa taneczna.

MW

Komentarze