Gmina Nowa Karczma

BĘDZIE JESZCZE TANIEJ

We wtorek 10 bm. obradowała Rada Gminy Nowa Karczma. Najważniejszym tematem były stawki podatków lokalnych na przyszły rok.

O ile stawki podatku od nieruchomości utrzymano na dotychczasowym poziomie – nieznaczne wzrosty są tylko odbiciem inflacji, to stawki podatku od środków transportu obniżono. W ten sposób gmina zamierza przyciągnąć przedsiębiorców do rejestrowania na jej terenie flot pojazdów.

Nieruchomości

Radni uchwalili nieznaczne zwiększenie niektórych stawek podatku od nieruchomości. Wzrośnie – o grosz na metrze, z 72 na 73 grosze podatek od budynków mieszkalnych. Więcej zapłacą przedsiębiorcy trudniący się obrotem kwalifikowanym materiałem siewnym, przychodnie i inne podmioty związane z udzielaniem świadczeń leczniczych i właściciele domków letniskowych.
Opłata za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej wzrośnie z 83 do 85 gr/m2. Zwiększy się podatek za grunty pod wodami powierzchniowymi i pod drogami, wzrośnie też „podatek karny” dla tych właścicieli działek przeznaczonych w planie zagospodarowania pod mieszkania, albo usługi, jeśli w ciągu 4 lat od wejścia planu w życie nie zbudowali tam zaplanowanego obiektu.

Czytaj więcej w naszym wydaniu z dnia 17.10.2017r.

MW

 

Komentarze