Gmina Chmielno Powiat kartuski

BERLIN. „WICHROWE WZGÓRZE” NA NAJWIĘKSZYCH TARGACH TURYSTYCZNYCH

…„Pojechaliśmy promować polską wieś”…

W dniach 7-11 marca w Berlinie odbywały się Targi ITB – Miedzynarodowa Giełda Turystyczna. W imprezie wzięło udział ponad 10 tys. wystawców ze 187 krajów. Wśród nich – na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Kompleks Wypoczynkowy „Wichrowe Wzgórze”.

Targi były przede wszystkim okazją do spotkań branżowych wszystkich gałęzi rynku turystycznego. Firmy prezentujące ofertę pobytu spotykali się z przedstawicielami biur podróży; usługodawcy z ubezpieczycielami; producenci sprzętu z klientami. Zorganizowano konferencję ekspercką, prezentacje, webinaria, warsztaty; liczne pokazy, warsztaty i występy. Jednak impreza była też otwarta dla gości z ulicy.

Wichrowe Wzgórze” docenione

Chmieleński Kompleks Wypoczynkowy był jedynym reprezentantem regionu na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej. Dlatego przyjął na siebie misję prezentowania jego oferty.

  • Pojechaliśmy promować polską wieś, której my byliśmy przykładem, bo tak naprawdę zaczynaliśmy od agroturystyki aż do momentu, kiedy nasza oferta została mocno poszerzona – zaznacza na początku Beata menadżer w firmie.

    Promowali całe Pomorze chcąc pokazać, co warto zwiedzić, co takiego turysta może tu robić.

Pokazywali wszystko, co jest charakterystyczne dla Kaszub.

Panie reprezentujące „Wichrowe Wzgórze” obowiązkowo wystąpił w kaszubskich strojach. Duże zainteresowanie wzbudzały nasze ludowe instrumenty – diabelskie skrzypce i burczybasa. Najodważniejsi mogli na nich zagrać.

-.Zrobiłyśmy konkurs. Wytypowałyśmy kilka osób, które dostały słowa w języku kaszubskim i musiał zaśpiewać. Publiczność uznała, że zwyciężyła Niemka, która dostała od nas voucher na pobyt w naszym ośrodku.- wspomina Pani Beata.

Na stoisku rozprowadzane były foldery mówiące o atrakcjach turystycznych regionu, ciekawych miejscach takich jak: Szymbark, Chmielno czy Kartuzy.

Oferta z Kaszub prezentowała się na równi z tymi z rajów wycieczkowych: Tajlandii czy Wietnamu. Zainteresowanie stoiskiem „Wichrowego Wzgórza” było jak mówi menadżer bardzo duże. Przyciągały stroje, każdy chciał z nimi zrobić zdjęcie.

-Każdy chciał wiedzieć gdzie leża te „Wichrowe Wzgórza”. Ogromna liczba Niemców była zainteresowana camperami. Czy można je u nas postawić, czy mamy bazę – chwali się menadżer kompleksu

Spotkali swoich klientów

Okazuje się, że miłe były też spotkania z gośćmi indywidualnymi. Sporo z nich wiele wiedziało o Kaszubach, a niektórzy nawet jak twierdzi Pani Beata kojarzyli chmieleński ośrodek. Oprócz Niemców odwiedzali stoisko mieszkający i pracujący w Niemczech Polacy.

Stoisko „ Wichrowych Wzgórz” miało na tyle atrakcyjną ofertę, że jeszcze w czasie trwania targów doszło do pierwszych rozmów z biurami podróży.

-Zaprezentowaliśmy się na tyle skutecznie,że w czasie targów podpisaliśmy pierwsze umowy. Już była u nas pierwsza grupa związana z tymi umowami.- cieszy się Beata menadżer ośrodka.

Dariusz Tryzna

Komentarze