Wokół nas

Blisko 200 seniorów świętowało w Somoninie

Somonino. Bal seniora.

W ubiegły wtorek najstarsi mieszkańcy gminy tradycyjnie zebrali się w budynku gimnazjum na wspólne świętowanie. ,,Bal Seniora” na stałe wpisał się w kalendarium imprez lokalnej społeczności. Podczas wydarzenia nie zabrakło występów najmłodszych, wspólnego śpiewania, no i oczywiście tańców.

Zgodnie z tradycją, impreza rozpoczęła się w kościele parafialnym, gdzie proboszcz powitał zgromadzonych i odprawił dla nich mszę świętą. Po jej zakończeniu seniorzy zostali przewiezieni do budynku gimnazjum, gdzie już czekał na nich sołtys wsi Gerard Trepczyk wraz z wójtem Marianem Kryszewskim.
-Jest mi niezmiernie miło, że mogę was tu powitać. Rozesłaliśmy 300 zaproszeń, na które odpowiedziało niemal 200 osób. Jestem niezmiernie szczęśliwy z tego powodu – powiedział sołtys otwierając imprezę.

Życzenia seniorom złożył też wójt:
-Życzę wszystkim zdrowia, spełniania marzeń, oczekiwań, wielu obfitych łask Bożych. Niech zmartwychwstały Chrystus prowadzi każdego z państwa w tych radosnych, jak i również tych smutnych chwilach .

Występy i nagrody

Po tych pięknych słowach nadszedł czas na część artystyczną. Wykazały się przedszkolaki, które przedstawiły krótki spektakl o patriotycznej wymowie. Był on oczywiście związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości.  Następnie odbył się pokaz taneczny w wykonaniu gimnazjalistek.

Po części artystycznej wójt wręczył kwiaty najstarszym osobom, które przybyły na imprezę – Stefanii Kobus i Janowi Konkolowi.

Po tych wydarzeniach nastał czas na wspólny obiad, kawę i deser. Po poczęstunku seniorzy bawili się w rytm przebojów wszechczasów aż do późnych godzin popołudniowych.

Komentarze