Gmina Kartuzy Powiat kartuski Wokół nas

BOŻE NARODZENIE JUŻ PRZYSZŁO

Jeśli ktoś wieczorem zrobi wycieczkę po kaszubskich miejscowościach – pomyśli że już adwent się skończył. Świąteczne iluminacje podkreślające magię świąt, są wszędzie.

Gminy, a nawet sołectwa rywalizują pomiędzy sobą, która wieś będzie wyglądać nocą bardziej bajkowo, w której lepiej będzie czuć świąteczny klimat

Najpiękniej w Kartuzach

Idąc kartuskim deptakiem mijamy herb miasta, olbrzymią bombkę ze światełek, ramkę do zdjęć z życzeniami Wesołych Świąt. Oczywiście pełno jest światełek na wszystkich drzewach, a na latarniach wiszą też okolicznościowe świetlne dekoracje. W Sierakowicach i Żukowie postawiono na choinki. Oprócz gęsto udekorowanych światełkami drzewek dodatkowo świecące „stroiki” zawieszono na latarniach. W Chmielnie oprócz choinek i stroików jest jeszcze kometa z dwoma ogonami wskazująca jadącym ul. Gryfa Pomorskiego drogę do Kartuz, a przyjeżdżającym z zewnątrz – centrum wsi. W Przodkowie mamy choinkę ze srebrnych bombek i bałwanka z prezentem w centrum. W Kościerzynie na rynku stoi 2,5-piętrowa choinka także wspaniale iluminowana. We wdzydzkim skansenie też palą się choinki. Jest tu też ludowa szopka. Plenerowa ekspozycja Boże Narodzenie na Kaszubach potrwa do 4 stycznia.

Nie tylko samorządy rozświetlają grudniowe noce. Mikołaje, anioły, a najczęściej udekorowane światełkami drzewka pojawiają się w sklepach, punktach usługowych, a nawet na prywatnych posesjach.

MW

Komentarze