Patronujemy Samorząd

NIE WIELE BRAKUJE DO 10 TYS. ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS I TY!

Pod petycją Kaszubskiego Związku Pracodawców w sprawie przyśpieszenia budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta podpisało się już 9 tys. mieszkańców. Zostały jeszcze dwa tygodnie i ponad tysiąc podpisów do zebrania. Przyłącz się do akcji! Złóż swój podpis!

Trwa dalej akcja kaszubskich pracodawców. Prezes zarządu KZP Zbigniew Jarecki odwiedza firmy, przypomina, zachęca. Jego tur po powiecie przyniósł kolejne setki podpisów.

– Cieszę się, że włączyły się samorządy. Po tym jak otrzymaliśmy 500 podpisów z magistratu sierakowickiego był pewien przestój. Ale ostatnio z urzędu przodkowskiego przyszły listy z prawie taką samą liczbą podpisów. Cieszę się, że wójt Andrzej Wyrzykowski wziął do serca moją prośbę. Liczę na te gminy, które się jeszcze nie przyłączyły się do naszej akcji, a niestety takie są – mówi z nadzieją „szef” kaszubskich pracodawców.

Dla przypomnienia

Akcja Kaszubskiego Związku Pracodawców ruszyła w marcu po spotkaniu z Ministrem Kazimierzem Smolińskim gdzie padły z jego strony słowa, że OMT jest w planach rządu ale na razie jest wstrzymana. Częścią tej inwestycji jest Obwodnica Żukowska. Ważna dla przedsiębiorców powiatu arteria, która może zmniejszyć znacznie dotychczasową uciążliwą komunikację przez Żukowo.

Petycję KZP poparły również samorządy powiatu kartuskiego, placówki szkolne, sierakowicki Bank Spółdzielczy i inne instytucje. Włączyły się w nią również firmy niezrzeszone, których właściciele rozumieją jej cel i identyfikują się z nim. Do tej pory rekordzistą w akcji jest firma „Koszałka”, w której pracownicy zebrali prawie 1300 podpisów.

Bądź odpowiedzialnym mieszkańcem, przyłącz się do akcji

Jak usłyszeliśmy od Zbigniewa Jareckiego 9 maja zostało wyznaczone spotkanie przedstawicieli KZP w Ministerstwie Infrastruktury. Tak więc zostały dwa tygodnie akcji. Ważne bo brakuje ponad tysiąc podpisów do wyznaczone poziomu 10 tys.

Stąd apel do członków związków i przedsiębiorców niezrzeszonych aby przyłączyli się i zbierali podpisy. Treść petycji i formularze można pobrać ze strony KZP, adres: zwiazekpracodawcow.pl

Każdej z firm działającej w naszym powicie powinno zależeć aby dojazd do Trójmiasta był jak najkrótszy i najłatwiejszy. Dziś nam wszystkim brakuje czasu stąd nie możemy go tracić stojąc w korkach Żukowa.

D. Tryzna

Komentarze