Gmina Kartuzy Kultura Szkolnictwo

BURMISTRZ NAGRODZIŁ DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI

Niezwykle miła i wzruszająca uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Kolonii w przeddzień Dnia Nauczyciela, obchodzonego w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Placówka która przeszła niedawno gruntowną termomodernizację, gościła władze Kartuz oraz dyrektorów i nauczycieli szkół z gminy Kartuzy.

 

Niewielka szkoła podstawowa w Kolonii wybrana została na miejsce gminnych obchodów tego święta. Na zaproszenie włodarza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego oraz dyrektor szkoły Bożeny Merchel przybyli dyrektorzy, byli dyrektorzy oraz nauczyciele szkół z gminy Kartuzy. Nie zapomniano także o emerytowanych nauczycielach szkoły w Kolonii, mającej za sobą ponad 150 lat barwnej historii.  W czasie uroczystości burmistrz wręczył nagrody, dyplomy i kwiaty dyrektorom oraz nauczycielom. Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród dyrektora dla nauczycieli szkoły w Kolonii.

 

Ta sama ale inna szkoła

 

Oprócz burmistrza Kartuz uroczystość uświetnili swoją obecnością zastępcy burmistrza – Sylwia Biankowska i Wojciech Jaworowski  a także Andrzej Pryczkowski – przewodniczący RM w Kartuzach i Andrzej Borzestowski – przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu RM w Kartuzach oraz przedstawiciele związków zawodowych, organizacji i stowarzyszeń.

Dyrektor placówki Bożena Merchel z osobna powitała niemal wszystkich gości, których zapoznała ze specyfiką funkcjonowania niewielkiej szkoły w małej miejscowości.

Następnie podzieliła się swoją radością z ostatnich zmian jakie w szkole zaszły.

– Dużo spraw zmieniło się w tym roku w naszej szkole. Już nie będę się wstydziła, kiedy ktoś poprosi mnie o fotografię naszej placówki. Jako jedna z nielicznych szkół, mamy po niedawno przeprowadzonej termomodernizacji bardzo nowoczesne ogrzewanie. Nie musimy kupować już węgla, nie ma kominów dymiących na czarno, teraz ciepło czerpiemy z wnętrza ziemi. Poza tym cała szkoła zmieniła się nie do poznania. Dlatego na ręce władz gminy składam serdeczne podziękowania za pozyskanie środków na termomodernizacją szkoły – powiedziała dyrektor B. Merchel.

Wystąpienie pani dyrektor było niezwykle emocjonalne. Widać było jak bardzo jest szczęśliwa i wdzięczna władzom gminy za wkład w unowocześnienie budynku placówki. Symbolem podziękowania były duże bukiety czerwonych róż, jakie pracownicy szkoły wręczyli burmistrzowi oraz jego zastępcom.

 

Burmistrz także dziękuje

 

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy właśnie tu w tej szkole,  gdzie niedawno przeprowadziliśmy termomodernizację przy wykorzystaniu najnowszych technik grzewczych, obchodzić święto oświaty. Przy okazji zaproszeni państwo dyrektorzy szkół z całego powiatu, mogą podejrzeć jak wygląda jedna z mniejszych naszych szkół, jak jest teraz nowoczesna, ładna, funkcjonalna. Pamiętać też należy, że oprócz przeprowadzonej termomodernizacji zakupiliśmy wyposażenie, m.in. tablice multimedialne i nowoczesny sprzęt. To podkreśla jak ważne są nasze dzieci. (…) Powodem do dumy dla nas jest także to, że żaden nauczyciel z gminy Kartuzy nie został pozbawiony pracy w wyniku niedawnej reformy oświaty – powiedział burmistrz M. Gołuński.

Włodarz Kartuz za pośrednictwem dyrektorów złożył serdeczne życzenia nie tylko nauczycielom ale i wszystkim pracownikom szkół, bez których placówki te nie mogłyby funkcjonować. Podziękował też swoim zastępcom, którzy wnieśli osobisty wkład w odnowienie szkoły w Kolonii, zarówno na etapie projektowo-finansowym jak i wykonawczym.

 

Jak w prawdziwym teatrze

 

W uroczystości aktywny udział wzięli także uczniowie szkoły. Przygotowali interesujący program artystyczny na który składały się satyryczne skecze nawiązujące do problemów dnia codziennego  oraz zespołowe występy wokalne. Po minach pełnych podziwu, spontanicznych, szczerych uśmiechach oraz gorących oklaskach zaproszonych gości, można było wywnioskować, że występ dzieci został oceniony na szóstkę z plusem, stanowiąc wzruszające i całkiem profesjonalne uzupełnienie uroczystości.

Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek.

 

Odznaczeni medalem Komisji Edukacji Narodowej podczas uroczystości wojewódzkich:

 

Danuta Kobiela – Szkoła Podstawowa w Koloni
Hanna Szostak – Szkoła Podstawowa w Koloni

Joanna Kruszyńska – Szkoła Podstawowa w Mirachowie

 

Odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi podczas uroczystości wojewódzkich:

 

Jolanta Kosznik – Zespół Szkół w Kiełpinie

Piotr Kloczkowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach

 

Nagrody Burmistrza Kartuz otrzymali następujący dyrektorzy szkół:

 

Beata Bieszka – Zespół Kształ. i Wych. w Brodnicy Grn. – funkcja do 31.08.2017

Katarzyna Karwacka – Szkoła Podstawowa w Łapalicach

Alina Kąkol – Szkoła Podstawowa w Prokowie

Piotr Kloczkowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
Jolanta Kosznik – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
Małgorzata Kreft – Szkoła Podstawowa w Staniszewie
Jolanta Kryszewska – Szkoła Podstawowa w Grzybnie
Bożena Merchel – Szkoła Podstawowa w Koloni
Ireneusz Moskal – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
Ewa Socha – Przedszk. z Oddziałami Integr. „Akademia Przedszkolaka” w Kartuzach
Barbara Sokół – Szkoła Podstawowa w Mirachowie

Seweryn Szlachetka – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej

Bogumiła Ustowska – Gimnazjum nr 1 w Kartuzach – funkcja do 31.08.2017
Maria Wenta-Barlak – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach

Dariusz Zelewski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach

 

Nagrody Burmistrza Kartuz otrzymali następujący nauczyciele:

Alicja Kalicka – Szkoła Podstawowa w Grzybnie

Mirella Komkowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach

Joanna Konkol – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

Dorota Koszałka – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
Joanna Kruszyńska – Szkoła Podstawowa w Mirachowie

Adam Myszk – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach
Piotr Ostoja-Lniski – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach
Izabela Potrykus-Reszka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach

Hanna Szostak – Szkoła Podstawowa w Koloni

B.Mielnik

Komentarze