Gmina Żukowo Wokół nas

BURMISTRZ PRZEKAZAŁ PODARUNKI DLA CZWORACZKÓW

Katarzyna i Mateusz Bisewscy zostali rodzicami czworaczków. Dzieci przyszły na świat 19 października br. Magdalena, Józio, Marysia i Kinga to pierwsze czworaczki w gminie Żukowo. Zgodnie ze statystyką, takie porody zdarzają się raz na 600 tys. ciąż.

22 listopada Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski wraz z kierownik GOPS, odwiedził rodziców czworaczków. Na ich ręce przekazał dwa najnowsze wielofunkcyjne modele wózka dla bliźniąt oraz ciepłe śpiworki, a także Album pierwszego roku (Albùm Pierszégò Rokù) z dedykacją dla każdego dziecka. Wózek to zupełna nowość na rynku, głęboko-spacerowy z możliwością wpięcia fotelika samochodowego. Posiada niezbędne certyfikaty, zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa i higieny. W zestaw wchodzi gondola, spacerówka oraz fotelik.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, zorganizowana została także pomoc długoterminowa w formie wykwalifikowanej opiekunki, która wspomoże rodziców w codziennej opiece nad czwórką niemowlaków. Ponadto, aby zaoszczędzić rodzicom czasu w chodzeniu po urzędach, zgromadzone zostały informacje o wszelkich dostępnych im ustawowo – z racji narodzin maluchów – środkach.

Prezenty zostały przekazane w dzień przed wyjściem ze szpitala do domu najszybciej przybierającego na wadze Józia. W kolejnych dniach ma do domu wrócić także jedna z dziewczynek. Burmistrz deklaruje, że Gmina będzie wpierać rodziców także w przyszłych wydatkach.

nad. B. Bujnowska-Kowalska

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze