Wokół nas

„…Celem klubu jest szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży z gminy…”

Z Krzysztofem Recławem, prezesem i trenerem LKS Ceramik Łubiana, rozmawia dariusz Tryzna, redaktor naczelny

 Dariusz Tryzna: Od kiedy sprawuje Pan funkcję prezesa w Ceramiku powstało grupy juniorskie a wakacje przyniosły niespodziankę dla fanów piłki nożnej z Łubiany – reaktywowany został bowiem klub piłkarski LKS Ceramik Łubiana.

Kszysztof Recław: Zostałem wybrany do Zarządu klubu w bardzo ciężkim okresie dla naszego klubu. Przejmując stery w klubie nie było już żadnej piłkarskiej grupy juniorskiej a seniorzy zostali rozwiązani. Był to duży cios dla dzieci i młodzieży nie tylko z Łubiany ale i z Gminy Kościerzyna.  Postawiłem sobie za główny cel swojej działalności w klubie doprowadzić do stanu jaki mamy teraz – czyli 3 drużyn młodzieżowych oraz reaktywować seniorów. I to się udało!

DT: Co oferuje klub dzieciom i młodzieży oraz osobą pełnoletnim z Łubiany i Gminy Kościerzyna?

KR: Za główny cel klub postawił sobie szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży z teren Gminy Kościerzyna. Na chwilę obecną systematycznie w naszym klubie trenuje 80 osób. Oczywiście nasze treningi są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i jest też spora grupa dzieci, które przychodzą do nas niezobowiązująco. Naszymi grupami opiekują się doświadczeniu trenerzy, którzy posiadają uprawnienia i licencje trenerskie.  Po za treningami, sparingami, turniejami  i oczywiście meczami staramy się organizować różnego rodzaju wycieczki i obozy sportowo – rekreacyjne.  Co do seniorów to warto podkreślić, że po dwóch latach przerwy wróciliśmy na piłkarską mapę Polski. Niestety musieliśmy zacząć od najniższego szczebla tych rozgrywek czyli B klasy. Uważam, że reaktywacja Ceramika Łubiany to był strzał w „10”. Nasza kadra seniorów liczy 28 osób i co warto podkreślić,  że aż 20 osób jest z Łubiany!. Zdecydowanie stawiamy na swoich!.

DT: Seniorzy rozpoczęli sezon bardzo dobrze wygrywając swój pierwszy mecz i to jeszcze u siebie.

KR: Dokładnie, na inauguracje wygraliśmy 3 do 0. Chłopaki dali z siebie wszystko. I co warto jeszcze podkreślić na trybunach na stadionie w Łubianie zasiadło ponad 140 kibiców.  Taki widok utwierdza mnie w przekonaniu, że nasze działania są doceniane i mieszkańcy Łubiany popierają to co robimy dla rozwijania Kultury fizycznej w gminie. Ostatnio pokonaliśmy u siebie lidera tabeli FC Gowidlino 2 do 1. Walczymy do końca.

DT: Przez te ostatnie 3 lata zorganizował Pan bardzo dużo imprez sportowych niektóre nawet o zasięgu ogólnopolskim.

KR: Zgadza się, zorganizowałem już kilka edycji turniejów z cyklu Lubiana CUP, w których wystąpiły m.in. takie zespoły jak m. in. Akademia włoskiego klubu Juventus Turyn, Legion Warszawa, FS Ciechanów czy też Varsovia Warszawa. Na turniejach oczywiście nie zabrakło naszych lokalnych drużyn. W tym roku możemy się pochwalić zorganizowaniem turnieju, w którym zagrały 23 zespoły z całej Polski. Turniej ten był na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnie jak i sportowym.

DT: Od kiedy sprawuje Pan funkcję prezesa w Ceramiku dużo się w Łubianie dzieje. Jakie są wasze plany na przyszłość ?

KR: Staramy się zapewniać mieszkańcom Łubiany atrakcyjne formy wypoczynku i relaksu. Planujemy i organizujemy pozalekcyjne „sportowe życie” uczniów oczywiście w oparciu o nasze możliwości. Zawsze powtarzam, że chcemy utrzymać to co udało się do tej pory już zrobić. Ale mamy też zamiar dalej iść do przodu. Mamy pomysły, które na pewno w najbliższym czasie zrealizujemy.

DT: Kilka słów na podsumowanie naszej rozmowy

KR: Serdecznie zapraszam wszystkich młodych miłośników futbolu do wzięcia udziału w naszych treningach piłki nożnej. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę, sprzęt treningowy, znakomitą atmosferę towarzyszącą treningom oraz udział w różnego typu turniejach i rozgrywkach.

Dołącz do nas! Trenujemy z pasją!

Komentarze