Gmina Chmielno Powiat kartuski

CHMIELNO. KONKURS BABEK WIELKANOCNYCH

W gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie po raz czwarty odbył się konkurs Chmieleńskie Babki Wielkanocne.

Do konkursu zgłoszono 26 babek. Oprócz tradycyjnych ciast były także babki nietypowe, na przykład warzywne. Wypieki oceniały 2 komplety jurorów: profesjonaliści – przewodniczący Rafał Nowakowski oraz Krzysztof Szulborski i Andrzej Ławniczak ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, a także dzieci, które wybierały „babkę marzeń”. Kucharze oceniali wypieki w 5 kategoriach nie tylko smak, ale też wygląd, pulchność, zgodność z tradycją, a także oryginalność.

Nie tylko wypieki

Do GOKSiR-u Wielkanoc zawitała przed terminem. Oprócz konkursu babek rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Wielkanoc ma moc”. 66 prac plastycznych rywalizowało w 3 kategoriach wiekowych. Tu za najciekawsze prace jury w składzie Edyta Klasa, Anna Król oraz Katarzyna Leyk uznało: w grupie przedszkolaków zbiorowe dzieło grupy 3- i 4-latków z Przedszkola w Garczu; wśród artystów z klas I-III najciekawszą pracę stworzył Albert Komkowski ze szkoły w Reskowie, a w kategorii klas IV-VI triumfowała Kinga Kuziemkowska z ZKiW w Stężycy. Był też wielkanocny zając z dwoma pomagającymi mu królikami, które rozdawały dzieciakom słodycze. Były też nietypowe zajęsia plastyczne. Dzieci malowały ogromne pisanki ze styropianu. Były też ciekawe występy artystyczne – piosenkarki Ramony Bistroń i kabaretowy Adama Hebla z Kabaretu Kùńda.

MW

 

Komentarze