Gmina Chmielno Powiat kartuski

CHMIELNO. PRACOWNIA MULTIMEDIALNA ORANGE RUSZYŁA

Fundacja Orange zorganizowała konkurs w którym grupy inicjatywne z całego kraju mogły zgłosić swój pomysł na tętniącą życiem świetlicę multimedialną. Jednym z wymogów było reprezentowanie miejscowości liczącej sobie maksymalnie 40 tysięcy mieszkańców.

Konkurs zorganizowany przez Fundację Orange w tym roku okazał się tym razem szczęśliwy dla Chmielna, które wygrało świetlicę multimedialną, głównie dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców. W dniu 26 stycznia dokonano otwarcia nowo powstałej pracowni Orange, której siedziba mieści w Domu Kultury w Chmielnie.

W bieżącej, trzeciej już edycji programu „Pracownie Orange”, Fundacja ta wybrała 26 nowych miejscowości, które otrzymają multimedialne świetlice dla swoich mieszkańców i dołączą do sieci liczącej 77 podobnych pracowni, działających w najmniejszych miastach i wsiach we wszystkich zakątkach Polski. Podczas uroczystego otwarcia pracowni obecny był wójt gminy Jerzy Grzegorzewski oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy, sołtysi, prezes ZKP O/Chmielno oraz młodzież szkolna, wolontariusze i mieszkańcy gminy

GOKSiR Chmielno/opr.BM

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 30.01.2018r.

Komentarze