Gmina Kartuzy

…. „Cieszę się  że nasi seniorzy mogą z tego korzystać”.

Staniszewo. Spotkanie seniorów w ramach programu „Dynamiczni seniorzy z Energią”.

Takimi słowami v-ce burmistrz Kartuz Sylwia Biankowska podsumowała sobotnie spotkanie seniorów w Staniszewie. Kończyło ono tegoroczną edycję programu którym „Energa” objęła najstarszych mieszkańców 15 gmin pomorskich.

Spotkanie odbyło się w szkole w Staniszewie . Wzięło w nim udział ponad 100 osób, tak że trzeba było dostawiać stoły i krzesła. Seniorów przywiozły autobusy  zorganizowane przez gminę.

-Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji. Pokazuje ona że warto inwestować w seniorów , robić takie jak tu spotkania, programy. Cieszę się że nasi seniorzy mogą z tego korzystać-mówiła w powitaniu v-ce burmistrz Sylwia Biankowska.

Oprócz niej seniorów przywitał Piotr Karczewski radny SWP, który przybył na spotkanie razem ze swoim 92 letnim tatą. Życzył im dużo zdrowia. Organizatorom spotkań spółkom skarbu państwa  Energii i Lotosowi pogratulował pomysłu i zaangażowania. Tak jak organizatorzy zachęcał obecnych do skorzystania z oferty dla nich przygotowanej.

 

Od  lekarzy po wykłady.

 

W Staniszewie wzorem innych tego typu spotkań organizatorzy przygotowali bogatą ofertę usług medycznych. Można było zmierzyć  poziom cukru we krwi, ciśnienie,  skład masy ciała oraz porozmawiać z  lekarzami min. z  geriatrą. Wśród przedstawionych wykładów były te o bezpieczeństwie przygotowane przez strażaków. Funkcjonariuszki KWP opowiedziały o zagrożeniach ze strony oszustów, zaś przedstawicielka Lotosu pokazywała chętnym jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Jak zawsze można było skorzystać z Kącika artystycznego. Kartuscy seniorzy skwapliwie do tego się zabrali. To co wyróżniało spotkanie seniorów w gminie Kartuzy to akcent kaszubski jaki pojawił się za sprawą występu kapeli kaszubskiej. Do tego kawa i kuch. Stąd atmosfera spotkania była bardzo rodzinna.

-Jesteśmy bardzo zadowolone że znowu mogłyśmy się spotkać. To dla nas bardzo ważne. Nie mamy innych sposobów aby spotykać się w takim gronie-mówiły ubrane w zielone t-shirty z logiem „Olimpiada seniorów” panie.

 

 

 

 

Komentarze