Inwestycje Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Szkolnictwo

DAWNA „TĘCZOWA TRÓJECZKA” JAK NOWA

Generalny remont wykonano w przedszkolu nr 7 w Kościerzynie, przy ulicy Wybickiego. To dawna „Tęczowa Trójeczka”, którą rok temu przejął samorząd miasta. Dzięki unijnemu projektowi, w placówce wyremontowano sale edukacyjne, toalety, korytarz i kuchnię przedszkolną.

Przedszkole po remoncie jest nowoczesne, kolorowe i multimedialne. – Zakupiono również nowe pomoce edukacyjne, meble i stoliki. To jest zupełnie nowa jakość – mówi Alicja Kirstein, dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie.

 Magiczny dywan

Modernizację przedszkola wykonano w ramach unijnego projektu, na który władze samorządowe pozyskały 1 mln 200 tysięcy złotych dofinansowania. Jego częścią będą też zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków, m.in. z rytmiki, robotyki, logopedii oraz języka angielskiego i kaszubskiego. – Temu służy też nasz nowy nabytek, czyli „Magiczny dywan”. To jest urządzenie multimedialne, które wyświetla na ziemi różnego typu gry i zabawy dla dzieci – opowiada dyrektorka Iwona Kaszubowska. Ze zmian zadowolone są najbardziej dzieci, które mogą zagrać w wirtualny mecz na podłodze, czy zabawić się w tropienie śladów zwierząt. – Ta piłka jest na niby, ale super – mówi jeden z uczestników, co potwierdzają chórem inne przedszkolaki.

 Odnowiona kuchnia i schody

W przedszkolu wyremontowano też kuchnię. – Jest nowoczesna i spełnia już wszystkie standardy. Sam remont kuchni kosztował 114 tysięcy złotych – opowiada Alicja Kirstein. W obiekcie poszerzono i wyremontowano schody, które w końcu spełniają wszystkie wymagania P-POŻ. – Zależało nam przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa i to osiągnęliśmy – mówi dyrektor Iwona Kaszubowska. Dodatkowo w obiekcie poprawiono jakość i estetykę przedszkola.

Ad

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze