Gmina Karsin Rolnictwo

DBAJĄ O PIĘKNO SWYCH ZAGRÓD, A GMINA TO DOCENIA

Dożynkom gminnym które odbyły się 10 września towarzyszyło rozstrzygniecie tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W tej rywalizacji chętnie bierze udział wielu mieszkańców gminy co wpływa na estetykę podwórzy i siedlisk. Gmina Kasin pięknieje.

Konkurs „Piękna wieś” ma w gminie Karsin długą tradycję. Tegoroczna edycja była XXIII a więc jeszcze dwa lata i stuknie mu srebrny jubileusz.

– Chcę podkreślić, żeby dla wszystkich było wiadomo, że konkurs ten zaczęliśmy organizować na długo wcześniej przed jego regionalną edycją. Można powiedzieć, że jesteśmy prekursorami – tłumaczył nam jakiś czas temu wójt Roman Brunke.

Od początku też Karsin idzie swoją drogą. Chodź dziś w konkursie firmowanym przez samorząd wojewódzki są trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki, i dotyczy on tylko zagród rolniczych, to w Karsinie nadal laureatów wybiera się w dwóch kategoriach: zagrody rolnicze i nierolnicze.

Rywalizowali po raz 23-ci

Jak informuje nas organizator konkursu Henryk Szultka w tym roku zgłoszonych zostało 74 zagród. Konkurencja była bardzo wyrównana.

– Zawsze mamy kłopot z wybraniem tych najlepszych, bo większość zgłoszonych zagród ma w sobie to coś. Widać to na prezentowanych tu zdjęciach – mówił obecnym podczas ogłaszania wyników Henryk Szultka, wskazując wystawę pokazującą zgłoszone zagrody.

Zdjęcia te rzeczywiście wzbudzały zainteresowanie obecnych.

Dyplom i bon towarowy

Nagrody laureatom tegorocznego konkursu wręczali specjalny gość dożynek – przyjaciel Karsina poseł Stanisław Lamczyk i przewodniczący rady gminy Bogdan Piankowski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominek – bon na zakup roślin ozdobnych w miejscowej szkółce. Laureaci trzech pierwszych miejsc dostali talony o znacznej wartości.

D. Tryzna

Kat. zagroda nierolnicza:

I miejsce – Skalski Piotr

I miejsce – Cybulska Katarzyna

II miejsce – Grażyna i Adam Janke

III miejsce – Irena i Marek Lipscy

III miejsce – Grażyna Łącka

Kat. zagroda rolnicza:

I miejsce – Marzena i Kazimierz Knitter

II miejsce – Wioletta i Ireneusz Talewscy

III miejsce – Zofia Kiedrowicz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze