Wokół nas

DISCO NAD JEZIORKIEM

Trzecia edycja tej imprezy pokazała, że oma ona zasięg regionalny. Oprócz mieszkańców dwóch powiatów przybyło wielu tu odpoczywających. Jej program zapewniał coś ciekawego dla każdego uczestnika.

Uczestnicy imprezy wypełnili w całości zbocza wzgórza opadające ku kąpielisku i scenie. Widać było jej piknikowy charakter – kocyk i gromada na nim. Przeważały rodziny, choć sporo było też grup młodzieży.

– Przyjechałyśmy z dziećmi. Jest naprawdę dużo atrakcji dla nich, jak i dla nas. Słuchamy pięknej muzyki. Na takim wydarzeniu jesteśmy pierwszy raz. Wydaje nam się, że w zeszłym roku nie było ono zbyt mocno ogłoszone. – mówią Dorota, Agnieszka i Danuta z Pinczyna

U samej góry namiot biesiadny. Ciężko było znaleźć w nim wolne miejsce. Wokół stoiska z rękodziełem regionalnym, żywnością i ogólnie „jarmarczną ofertą”. Można było uraczyć się smakołykami kuchni regionalnej oferowanej przez bogate stoisko KGW Lipy i KGW Zamek Kiszewski. Swoje walory prezentowało też nadleśnictwo Kaliska.

Piknikowa atmosfera

Słoneczna pogoda, klimaty Strugi i program imprezy gwarantowały miłe popołudnie. Skorzystali z ttego nie tylko mieszkańcy okolicy: gmin Stara Kiszewo, Zblewo, Skarszewy, ale też z miejsc dalszych.

  • My jesteśmy ze Stężycy, a to krewni z Somonina. Mimo, że u nas w Wygodzie są dożynki, to przyjechaliśmy tutaj do rodziny i jesteśmy razem z nimi. Byliśmy rok temu i bardzo nam się spodobało. – przedstawia się jedna z grupek, można powiedzieć rodem z całych Kaszub.

Zabawa dla każdego

Trzeba przyznać, że organizatorzy spisali się świetnie. Impreza była naprawdę bogata pod względem atrakcji. Nawet miłośnicy wędkowania znaleźli coś dla siebie. Piknik był bowiem połączony z zawodami wędkarskimi o Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa.

W bogatym programie znalazł się również pokaz ptaków drapieżnych. Fani zdrowego trybu życia i sportu aktywnie uczestniczyli w Tanecznej Zumbie oraz ATOMowym treningu samoobrony i fitnessie, które przeprowadzili wyszkoleni animatorzy. Zaraz po sportowych warsztatach licznie zebranej publiczności zaprezentowały się gimnastyczki z grupy Acro JeLi.

Był też konkurs wiedzy o gminie. Jego uczestnicy musieli odpowedzieć na różne pytania np. „Jak nazywa się wójt gminy?”

Muzyka łączy ludzi

Na piknikowej scenie wystąpiły gwiazdy lokalne oraz te bardziej znane. Jako pierwszy zademonstrował się zespół Iskierki. Po nich scena należała do solistek Agaty Pośpiech oraz Karoliny Jezierskiej. Podczas Pikniku nie mogło zabraknąć gwiazd. W tym roku scena na tle pięknego Jeziora gościła formację Quest oraz Zespół Mejk.

  • Naprawdę jesteśmy zaskoczeni taką ilością ludzi. Jest bardzo dużo turystów. Fajna sprawą są przygotowane parkingi z duża ilością miejsc. – ocenia grupa młodych ludzi z gminy Karszewy

Spotkanie miało również bogatszy cel, czyli pomoc głodującym zwierzętom. W trakcie pikniku zorganizowano zbiórkę charytatywną. Każdy dobroduszny mógł oddać karmę dla podopiecznych ToZ Starogard Gdański.

  1. Ropela

Komentarze