Gmina Sulęczyno

Dobra zabawa podczas festynu i zawodów strażackich

Gmina Sulęczyno. Dla integracji mieszkańców

Po raz kolejny plac przed sulęczyńskim GOKiem pełen był uczestników integracyjnego wydarzenia. Przy okazji gminnych zawodów w sporcie pożarniczym ich uczestnicy i widzowie mogli korzystać z uroków festynu sołeckiego.

Gminne zawody zaczęły się zbiórka drużyn młodzieżowych i przemarszem w asyście orkiestry dętej na plac prze GOKiem. Tu przed władzami Gminnego Związku OSP i wójtem odbył się apel rozpoczynający zawody.

W tegorocznych zawodach gminnych wzięły udział 3 jednostki, ale łącznie wystawiły 15 drużyn. Aż sześć z nich było żeńskich. Pochwaliły się nimi jednostki z Sulęczyna i Kistowa.

– Coraz więcej kobiet jest wśród ochotników. Dotyczy to zarówno drużyn MDP jak i strażaków czynnych. To ciekawe jak obok mam biorą udział w zawodach ich dzieci. Zaskoczyło mnie to, że Sulęczyno może wystawić nawet dwie drużyny żeńskie – mówi dh Kazimierz Gliniecki.

Więcej zabawy mniej rywalizacji

Tradycyjne druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Oddzielnie punktowana była najbardziej widowiskowa rywalizacja  – ćwiczenia alarmowo-bojowe. Wśród strażaków czynnych w klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się druhowie miejscowi. Druga pozycję zajęła jednostka z Kistowa. A druhowie z Mściszewic pozycję trzecią.

W klasyfikacji końcowej zmagań MDP Męskich lat 12-15 wygrały Mściszewice. Tuż za nimi uplasowały się dwie drużyny z Sulęczyna. Wśród kobiet w tej kategorii wiekowej triumfowały druhny z OSP Sulęczyno, a za nimi uplasowały się dziewczęta z Mściszewic.

– Cieszę się, że ta druga drużyna została dopuszczona do zawodów, a jeszcze bardziej raduje mnie to, że osiągnęli taki wynik .Mam satysfakcję, bo ich przygotowywałem – mówi dh Kazimierz Gliniecki.

W kategorii wiekowej 15-18 lat wśród mężczyzn dominowali druhowie z OSP Sulęczyno, a tuż za nimi Mściszewice i Kistowo. Wśród drużyn żeńskich MDP zwyciężyły druhny z OSP Kistowo, a na drugim stopniu podium stanęło OSP Sulęczyno.

W rywalizacji indywidualnej w sztafecie pożarniczej najlepszy okazał się Michał Denisewicz z OSP Kistowo. Za nim uplasował się Grzegorz Kamiński z OSP Mściszewice. Trzeci wynik uzyskał Radosław Driwa z OSP Sulęczyno.

Udany festyn

Zawody strażackie połączono z festynem wiejskim. Była to decyzja słuszna. Strażakom zawsze kibicują najbliżsi: rodzina, koledzy, przyjaciele. Jak usłyszeliśmy od organizatorów przez czas trwania festynu przewinęło się prawie tysiąc ludzi. Zaowocowały dobra pogoda i atrakcje przygotowane przez organizatorów. O ich żołądki zadbały m.in. panie z KGW Węsiory. Były namioty i stoiska handlowe i bogaty plac zabaw dla dzieci. To rozwiązanie funkcjonuje od kilku lat i sprawdza się coraz bardziej.

Dariusz Tryzna

Komentarze