Gmina Kartuzy Kultura Powiat kartuski Szkolnictwo Wokół nas

KIEŁPINO. DOBRO POWRÓCIŁO PO RAZ DZIEWIĄTY

Przedświąteczną tradycją Szkoły Podstawowej w Kiełpinie są koncerty charytatywne „Dobro powraca”. Występy dzieci, kramy z ozdobami świątecznymi i nie tylko, a przede wszystkim licytacja podarowanych przez sponsorów przedmiotów i loteria fantowa pozwalają zebrać fundusze na pomoc świąteczną dla uczniów z uboższych rodzin.

Na tegoroczny dziewiąty koncert przybyli liczni dostojni goście. Wśród nich poseł Stanisław Lamczyk, radny Sejmiku Wojewódzkiego Dariusz Męczykowski, liczna grupa gości z sąsiedniej gminy Kartuzy z burmistrzem Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim, dyrektor kościerskiej delegatury Kuratorium Oświaty Joanna Sawczyn. Byli także miejscowi notable – radni Rady Miejskiej, burmistrz Wojciech Kankowski i proboszcz kiełpińskiej parafii ks. Arkadiusz Okroj. No i przedstawiciele miejscowych firm oraz mieszkańcy Kiełpina i okolic, rodziny uczniów, którzy imprezę przygotowali.

– Na przestrzeni 9 lat sporo się w naszych koncertach zmieniło – powiedziała Justyna Jarzębińska, przewodnicząca Rady Rodziców – przede wszystkim teraz mamy halę sportową. Dzięki temu możemy zaprosić znacznie więcej gości.

Koncert

W świąteczną atmosferę wprowadził obecnych zespół School Life, a po nim dyrektor Jolanta Kosznik przywitała obecnych. A później zaczęły się występy dzieci. Występowali przedstawiciele wszystkich klas – od zerówek do siódmej, a także zespoły: School Life , Iskry, chór Monodia, Wesołe Ludki, Trop Dance. Były piosenki. Po polsku, kaszubsku, angielsku i niemiecku, były też występy taneczne.

Kramy, loteria, licytacje

Na korytarzach można ustawiono kramy z ozdobami świątecznymi, a także ciastami przygotowanymi przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas koncertu odbyło się 5 licytacji. Można było wylicytować rower, białą sztuczną choinkę, czy lot balonem. Była też loteria fantowa z licznymi atrakcyjnymi nagrodami.

– Mamy bardzo wielu sponsorów. Fanty przekazują nam też rodzice. Jest teraz czas przedświątecznych porządków i zawsze znajdzie się w domu coś, co nie jest używane. Przekazane przedmioty nie muszą być nawet w idealnym stanie. W szkole przywracamy im świetność – powiedziała Justyna Jarzębińska.

MW

Galeria zdjęć dostępna na naszym fanpage na Facebooku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze