Gmina Sierakowice Wokół nas

DOCENIONO SIERAKOWICKIE FIRMY

Sierakowiccy radni zakończyli maj sesją, podczas której zadecydowali o przyznaniu tytułów „Zasłużony dla Gminy Sierakowice”. Tytuły te otrzymają dwie sierakowickie firmy Przedsiębiorstwo „Skibiński” oraz Ubojnia Drobiu „Gosz”. Zostaną one nadane podczas Dni Kultury Kaszubskiej

Obie firmy mają duże znaczenie dla lokalnej gospodarki. Ich dynamiczny rozwój poprawia sytuację na rynku pracy, jednocześnie poprzez własny rozwój i podnoszenie opłacalności działań kontrahentów przyczyniają się do wzrostu wpływów podatkowych samorządu. Angażują się też w lokalne wydarzenia kulturalne i sportowe, obejmując je swoim patronatem i wspierając finansowo.

MW

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne i Remontowo-Budowlane „Skibiński” Mieczysława Skibińskiego specjalizuje się w działalności usługach wodno-kanalizacyjnych. Firma istnieje od 1972 roku. Od tego czasu z niewielkiego warsztatu przekształciła się w duży i znany w regionie zakład.

Ubojnia „Gosz” została założona przez Agnieszkę i Jana Goszów w październiku 1995 r. jako reakcja na bardzo niskie ceny kurcząt żywych. Firma chciała wesprzeć hodowców.Początkowo było to niewielkie przedsiębiorstwo zatrudniające 8 osób. Dziś firma ma 150 pracowników. 

Komentarze