Sport

Duży sukces karateków z Kaszub

   Za nami pierwszy w tym sezonie występ karateków z Klubu Sportowego Gokken. Młodzi zawodnicy wzięli udział w turnieju POMERANIA CUP w Rumi. W rywalizacji uczestniczyło 387 osób z 37 klubów z Polski i Rosji. Na zwycięzców czekały medale Pomorskiej Ligi Karate.

Nasi zawodnicy po ciężko przepracowanych wakacjach (3 obozy szkoleniowe oraz 1 zgrupowanie) odnieśli świetne wyniki na matach. Łącznie zdobyliśmy 15 złotych medali, 8 srebrnych oraz 27 brązowych, co uplasowało nas na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

Nasz senior Filip Wendt został najlepszym zawodnikiem turnieju, zdobywając aż 3 złote medale, natomiast Zuzanna Potracka uplasowała się na 4 miejscu w ogólnej klasyfikacji zawodników z dorobkiem 2 złotych i 1 brązowego medalu.

Był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbędą się w ten weekend w Pleszewie. Tak świetne wyniki dają dobre rokowania przed najważniejszą imprezą karate w Polsce dla tych kategorii wiekowych.

Nasza seniorka Sara Elwart w tym czasie została powołana z ramienia Kadry Narodowej do startu w Premier League w Istambule. Prawie 100 zawodniczek stanęło do walki w kategorii -61kg, Sara nieznacznie uległa Francuzce 2:4 i niestety skończyła turniej.

 

Komentarze