Na sygnale

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” W OPARCIU O SYGNAŁY PŁYNĄCE Z MAP ZAGROŻEŃ

Wczoraj tj. 25 września na terenie powiatu kartuskiego policjanci z drogówki przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie i będzie kontynuowana. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowano te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nad bezpieczeństwem kierujących w powiecie kartuskim na co dzień czuwają funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. W poniedziałek policjanci z kartuskiej drogówki przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Do kontroli prędkości wykorzystywane były radiowozy oznakowane oraz motocykl.

Mundurowi sprawdzali przede wszystkim prędkość oraz trzeźwość, zwracali uwagę na to czy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach. Pod szczególnym nadzorem policjantów stały się te miejsca, które wskazali mieszkańcy korzystający z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas tych działań policjanci ukarali 49 kierowców za popełnione wykroczenia w tym 29 za przekroczenie prędkości. Funkcjonariuszy można było spotkać również w tych miejscach, w których dochodzi do kolizji i wypadków drogowych.

Celem działań jest przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych oraz  egzekwowanie stosowania się do przepisów drogowych. Funkcjonariusze podczas takich akcji reagują także na inne popełniane przez kierowców wykroczenia i przestępstwa drogowe.

KWP Gdańsk

Komentarze