Gmina Dziemiany OSP Powiat kościerski

DZIEMIANY. GMINNE ŚWIĘTO STRAŻACKIEJ BRACI

Z dużym rozmachem i zaangażowaniem przeprowadzono gminne święto Dnia Strażaka. 5 maja ulice Dziemian wypełniły się tłumami druhów OSP, którzy uroczyście i przy sporym aplauzie mieszkańców i z towarzyszeniem orkiestry dętej, przemaszerowali do amfiteatru, gdzie miała miejsce główna część strażackiego święta.

Wcześniej strażacy-ochotnicy oraz mieszkańcy gminy wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Gmina Dziemiany została szczególnie dotknięta sierpniowym kataklizmem, dlatego cień tej tragedii obecny był w świadomości druhów, mieszkańców i zaproszonych gości. Z tej też okazji prezes Zarządu Gminnego OSP dh Piotr Laska, skierował słowa podziękowania do 85 druhów i osób, które nie są strażakami, za ofiarną służbę podczas zwalczania skutków ubiegłorocznej nawałnicy, a w dowód uznania wręczył im okolicznościowe statuetki.               Zapowiedział jeszcze, że wszystko jest na dobrej drodze, aby w Dziemianach pojawił się już niedługo nowy wóz bojowy.

Zewsząd podziękowania i pochwały

W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy PSP  st. bryg. Tomasz Klinkosz oraz wójt Dziemian Leszek Pobłocki. Obecny był przewodniczący gminnych rajców Krzysztof Rolbiecki który wraz z wójtem przekazał na ręce prezesów jednostek OSP pamiątkowe tabliczki. Powinszowania i słowa wdzięczności powędrowały do strażaków także od zaproszonych gości. Oprócz komendanta powiatowego PSP w uroczystości wziął udział   członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku dh Włodzimierz Ostrowski oraz nadleśniczy z Lipusza Maciej Kostka.                                                                                                 – Wówczas, kiedy istniała pilna potrzeba niesienia pomocy i zwyczajnej ludzkiej życzliwości, wy byliście pierwsi. Ale musieliście wykazać się jeszcze czymś innym. Przede wszystkim odwagą, zaangażowaniem, nieugiętością i stanowczością. Mieszkańcy na was się nie zawiedli, byliście tam gdzie wasza pomoc była najbardziej potrzebna – powiedział wójt L. Pobłocki. Chciałbym, abyście zawsze mieli dużo czasu między wezwaniem do akcji a udzieleniem skutecznej pomocy.  Niech wam się szczęści – zakończył wójt gminy Dziemiany, Leszek Pobłocki.

 

BM

Czytaj więcej w wydaniu papierowym z dnia 08.05.2018

Galeria zdjęć na naszym Facebooku : https://www.facebook.com/pg/TygodnikKurierKaszubski/photos/?tab=album&album_id=827903067418671

Komentarze