Gmina Dziemiany

Dziemiany. Kąpielisko nad Jeziorem Rzuno. Miejsce pełne atrakcji i to za darmo

Dzisiaj zaczynamy prezentację naszego cyklu: Gminne kąpieliska. Mamy pełnię sezonu, pogoda sprzyja odpoczynkowi nad wodą, jednak wielu przebywających w naszym regionie turystów, nie orientuje się w bazie turystycznej poszczególnych gmin. Warto zatem pokazać, gdzie znajdują się profesjonalne miejsca do kąpieli. Zadbane, bezpieczne, z odpowiednią infrastrukturą.

Kąpielisko na Jeziorem Rzuno jest oczkiem w głowie wójta i gminy. Stąd nieustanna jego modernizacja i dokładanie atrakcji, które mają służyć letnikom oraz mieszkańcom. Co ważne tu można korzystać z nich za darmo.

Gmina Dziemiany mocno rozwinęła w ostatnim okresie swoją infrastrukturę turystyczną. Szczególnym powodem do chwały jest plaża nad Jeziorem Rzuno. Jak twierdzi wójt gminy Leszek Pobłocki, jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych kąpielisk w tej części Kaszub, co jak wskazuje wójt, potwierdzają także turyści odwiedzający ten uroczy  zakątek gminy. Pływające pomosty, duża zjeżdżalnia, ciekawa mała architektura powoduje, że obiekt ten przyciąga uwagę swoją estetyką.

Unikalna i monumentalna zjeżdżalnia 

Od zawsze atrakcją tego kąpieliska była zjeżdżalnia. Kilka lat temu dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych udało się gminie zmodernizować i rozbudować infrastrukturę kąpieliska. Stanął budynek dla ratowników z węzłem sanitarnym i magazynem sprzętu. W ubiegłym roku dzięki zrealizowanemu projektowi gmina rozbudowała pomosty kąpieliska. Doszedł długi pomost pływający a na jego końcu stanęła altanka. Oczywiście pomosty wyposażone są w zejścia do wody. Ostatnio pomosty zostały odmalowane i dzisiaj ich biel estetycznie kontrastuje z kolorem toni wodną. W tym roku dodatkowo zamontowano kurtynę wodną, która szczególnie służy w dni upalne. Nieustanna modernizacja obiektu powoduje jego ciągłą atrakcyjność przyciągającą mieszkańców i turystów. Jak twierdzi dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach Dariusz Turzyński, mimo atrakcyjności i popularności miejsca, wszystkie atrakcje są za darmo. Biletowanie wejść na zjeżdżalnię, mogłoby stworzyć zbyt dużo problemów organizacyjnych i niewielki zysk. Kąpielisko jest na terenie otwartym i każdy może wejść. Za darmo można też wypożyczyć sprzęt pływający. Gmina Dziemiany i tak nie ma zbyt wielu atrakcji mogących przyciągać turystów, dlatego magnesem przyciągającym ich uwagę, jest z pewnością, jeden z najładniejszych według wójta, obiektów tego typu na Kaszubach.

DT+BM

Komentarze