Powiat kościerski

Echa uroczystości z okazji Święta Policji

Będą nowe pomieszczenia dla komendy

18 lipca kościerscy policjanci obchodzili swoje święto. Obok życzeń, nagród i awansów, odbyły się także rozmowy na temat problemów. Najważniejszym jest brak służbowych pomieszczeń. Pojawiają się jednak sygnały, że wkrótce się to zmieni.

W kościerskiej komendzie zatrudnione są 122 osoby. Choć od lat mówi się o budowie nowej siedziby, to szanse na to na razie są niewielkie. Podczas uroczystości starosta Alicja Żurawska poinformowała, że trwają dyskusje nad przekazaniem policji pomieszczeń po byłej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Świętojańskiej. – Tam są cztery pomieszczenia wraz z toaletami. Moglibyśmy je użyczyć na rzecz pracy dzielnicowych – mówiła Alicja Żurawska. Dostosowanie pomieszczeń będzie kosztowało 130 tysięcy złotych.
– Koszt jest wysoki tej adaptacji, dlatego, że główny ciężar tych kosztów pochłania teleinformatyka. Ja w tej chwili robię wszystko, żeby te środki pozyskać i żeby w tym roku albo rozpocząć albo rozpocząć i zakończyć modernizację tych pomieszczeń – deklarował w Kościerzynie, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Robert Sudenis.

Staramy się wspólnie razem z komendantem wojewódzkim, aby wasz komfort pracy był lepszy z dnia na dzień. Wierzę w to, że rząd będzie widział waszą ciężką pracę – niebezpieczną i odpowiedzialną – i wynagrodzi was, przede wszystkim finansowo – starosta wyraziła nadzieje wszystkich policjantów.

Modernizacja trwa

Robert Sudenis mówił także o zmianach, które toczą się w polskiej policji:
-Myślę, że ta modernizacja jest widoczna, dzięki której budujemy nowe jednostki, modernizujemy te, które już istnieją, kupujemy nowe radiowozy, również regulujemy płace dla funkcjonariuszy, pomoże nam być w przyszłości jeszcze bardziej dumnymi z tej służby, gdyż teraz widzimy, że jesteśmy doceniani.

 

AD/KL

Komentarze