Gmina Nowa Karczma Sponsorowane

Firma T.Tołłoczko podwójnie nagrodzona.

Lubań. Laureaci Targów Jesień Rolnicza 2018.

To ich pierwsze targi w Lubaniu i od razu sukces i to podwójny. Firma zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego konkursu Agroliga 2018. Do tego jej stoisko dostało nagrodę za najlepszą aranżację.

Działalność gospodarcza Państwa Iwony i Tomasza Tołłoczko rozpoczęła się w 1993roku. Najpierw był to handel warzywami z własnych upraw. Póżniej przestawili się na sprzedaż mięsa z uboju gosodarczego. Wkrótce firma przekształciła się w dobrze prosperujący rodzinny interes. Doszedł drugi sklep i trzeci przyzakładowy.

Za mięsem poszły wędliny

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było podjęcie produkcji własnych wędlin. Pierwszymi klientami byli ich stali odbiorcy. Państwo Tołłoczko postawili na jakość –produkcję i  sprzedaż zdrowej  naturalnej żywności. Wyroby produkowane są z mięsa z ubojni Państwa Woźniaków z Lipusza i innych lokalnych producentów. To mięso jest bez nastrzyku. W procesie technologicznym firma stosuje naturalne przyprawy oraz używa drewna bukowego i olchowego przy zachowaniu wymogów unijnych. Stężenie substancji smolistych, według badania w laboratorium w Gdańsku, jest znacznie mniejsze od dopuszczalnych norm.

W roku 2016 Państwo Tołłoczko otworzyli MOL-Zakład Przetwórstwa Mięsa w Kruszynie ,gmina Kobylnica ,pow.słupski. Dziś firma prowadzi sprzedaż baraniny, jagnięciny ,cielęciny ,wołowiny ,wieprzowiny i drobiu w trzech własnych sklepach. Gama produktów firmy mocno się poszerzyła, gdyż wzbogacono ją o asortyment dziczyzny. Głównie są to kiełbasy z jelenia i dzika. 60-70% dziczyzny plus wieprzowina daje 100 % mięsa.

Recepta na sukces

Jednym z sukcesów firmy jest to, że ze swoimi wędlinami frontem wychodzi do klientów, organizując liczne degustacje w miejscach sprzedaży. Klienci degustując te wyroby dostrzegają niepowtarzalny smak, przypominający im zapach wędlin sprzed lat.Dzięki tradycyjnym  metodom produkcji wyroby te mają niepowtarzalny smak i aromat, jaki pamiętamy z dzieciństwa.  Zauroczeni tym  klienci, kupują wyroby firmy i stają się ich stałymi odbiorcami. Firma prowadzi działalność jedynie lokalną. Celem firmy jest sprzedawać zdrową żywność najwyższej jakości ku uciesze zadowolonych klientów. Jej dewizą –produkcja bez chemii –„Niewiele ale smacznie”.

BM

 

Adresy sklepów firmowych firmy „Tołłoczko”:

  1. Kruszyna 40

76-251 Kobylnica k/ Słupska

Tel. 730 500 420

 

  1. 76-200 Słupsk

Ul. Kotarbińskiego 4

Tel. 728 579 289

 

  1. 76-200 Słupsk

Ul. Banacha 6A – box 45

Tel. 533 350 790

 

Komentarze