Gmina Żukowo Sponsorowane Wokół nas

FRANCISZEK BERGAŃSKI Z FB-JELCZ Z „LAUREM PRZEDSIĘBIORCY”

Podczas III Gali Przedsiębiorcy Powiatu Kartuskiego Franciszek Bergański został uhonorowany Laurem Przedsiębiorcy. Spośród 5 nominowanych komisja nagrody wybrała właśnie firmę FB-Jelcz z Chwaszczyna, jako dobry przykład gospodarności i rozwoju.

– Z tego miejsca chciałbym podziękować za to wielkie dla mnie wyróżnienie. FB-Jelcz, to nie tylko właściciel i zarząd, ale cały zespół pracowników, którzy na co dzień pracują niezależnie od stanowiska. Wszyscy wspólnie przyczyniają się do ciągłego rozwoju i pozycji, jaką dzisiaj firma ma na rynku – dziękował laureat.

Kończąc prezentację firmy prezes zaprosił na scenę syna – dyrektora generalnego i zarządzającego FB-Jelcz, któremu przy wszystkich obecnych gorąco podziękował za jego prace na rzecz firmy.

Historia firmy

FB-Jelcz powstała w 1991 roku jako firma transportowa. Założył ją Franciszek Bergański. Zaczynała z 3 samochodami ciężarowymi. Duże zapotrzebowanie na usługi transportowe powodowało, że flota firmy stale się powiększała.

W 2001 roku firma przybyła do obecnej swojej siedziby w Chwaszczynie, przy ul. Polnej 45. Poszerzył się też zakres jej działania. FB-Jelcz zakupił maszyny budowlane i dołączył do swojej oferty roboty ziemne i rozbiórkowe.

W 2004 roku do kadry zarządzającej firmą dołączył syn założyciela – Sławomir. Park maszynowy stale się powiększał i w 2010 roku firma zadebiutowała w kolejnej dziedzinie – drogownictwie. Następną gałąź swojej działalności – wykonawstwo obiektów kubaturowych – FB Jelcz rozwija od 2013 roku.

W 2015 roku siedziba firmy przeszła gruntowną modernizację, a rok później świętowała 25-lecie. W tym roku założyciel i prezes firmy na III Gali Przedsiębiorcy Powiatu Kartuskiego został uhonorowany Laurem Przedsiębiorcy.

Dziś FB-Jelcz dysponuje ponad 40 „jednostkami sprzętowo-transportowymi” i zatrudnia ponad 50 pracowników. Wykonuje roboty drogowe, prace ziemne, rozbiórki i wyburzenia i roboty budowlane. Zajmuje się też terenami zielonymi. W ofercie ma wycinki drzew, trawniki i nasadzenia, pielęgnację terenów zielonych oraz tworzenie małej architektury. Wynajmuje też maszyny budowlane z obsługą operatorską.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze