Wokół nas

Garczyn. Jubileusz ośrodka

Wojskowy piknik w Garczynie

Już 14. czerwca odbędzie się kolejne wydarzenie, którego celem będzie uczczenie 90. Rocznicy działania ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego w Garczynie. Będzie to Piknik Edukacyjno-Patriotyczny, czyli nie lada gratka dla miłośników militariów i Wojska Polskiego. Jest to jedna z wielu imprez zaplanowanych na ten rok.

W wydarzeniu udział mają wziąć najważniejsze formacje wojskowe, takie jak siły powietrzne, marynarka, wojska lądowe, ale także służby mundurowe, w tym  policja, straż pożarna oraz straż graniczna.
Na rozpoczęcie pikniku planowany jest uroczysty apel oparty o scenariusz obejmujący tradycję obozów w Garczynie oraz z ceremoniałem wojskowym. Następnie zgromadzeni będę mieli szansę zapoznać się ze sprzętem wojskowym oraz podziwiać pokazy służb.

Inne atrakcje

Nie zabraknie także innych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, toru przeszkód, przystani wodnej, a także strzelnicy, a wszystko to pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów. Przy okazji tego wydarzenia będzie także otwarta Sala Pamięci. Poza tym na wszystkich chętnych będzie czekać wojskowa grochówka.  Imprezę zakończy ognisko, przy którym nie zabraknie gawęd i przyśpiewek.
Jest to kolejna z cyklu imprez, organizowanych w ramach uczczenia 90. Rocznicy powstania ośrodka w Garczynie. W kwietniu mogliśmy być świadkami Ogólnopolskich Sztafetowych Biegów Przełajowych Dzieci i Młodzieży Szkolnej, która okazała się organizacyjnym sukcesem. W przyszłym miesiącu czeka na nas Dzień Otwarty Garczyna.  Pełną rozpiskę na kolejne miesiące mogą znaleźć państwo obok.

Komentarze