Gmina Przodkowo Powiat kartuski

GDAŃSK. USŁUGI SPOŁECZNE

Prawie 1,5 mln zł na Środowiskowy Dom Samopomocy w Kobysewie

W czwartek 24 kwietnia marszałek Mieczysław Struk podpisał umowy z beneficjentami planującymi budowę lub modernizację budynków, gdzie świadczone są usługi społeczne. Na 11 inwestycji przeznaczono prawie 3,5 mln zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Blisko połowa tych środków – 1,45 mln zł wesprze budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Kobysewie.

Placówka powstaje na miejscu dawnego budynku gospodarczego. Ma to być budynek parterowy, niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym o powierzchni 1049 m kw. Będzie tu mogło korzystać z fachowej opieki jednocześnie 50 osób niepełnosprawnych z zaburzeniami czynności psychicznych i upośledzonych intelektualnie, które nie wymagają leczenia szpitalnego. Całkowity koszt inwestycji to blisko 4 mln zł.

To nie jedyna „nasza” inwestycja

97 tys. zł dostanie też Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Pieniądze wesprą dostosowanie budynku ośrodka do potrzeb niepełnosprawnych. Inwestycja obejmująca dobudowę szybu windowego oraz przebudowę łazienki kosztować będzie w sumie prawie 324 tys. zł, a więc wojewódzka dotacja pokryje blisko 30% jej kosztów.

– Beneficjenci to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale też organizacje pożytku publicznego i jednostki kulturalne, medyczne i religijne To bardzo dobrze pokazuje, jak pomoc osobom potrzebującym jednoczy nas wszystkich. Cieszę się że możemy podpisać umowy z tak dużą liczbą partnerów – powiedział podczas uroczystości marszałek Mieczysław Struk.

MW

 

Komentarze