Gmina Kościerzyna Powiat kościerski Samorząd

GM. KOŚCIERZYNA. 13 MLN ZŁOTYCH NA INWESTYCJE, A BĘDZIE WIĘCEJ…

Radni gminy Kościerzyna, przy jednym głosie wstrzymującym, przyjęli uchwałę budżetową na 2018 rok. Wydatki i dochody gminy zaplanowano na poziomie blisko 72 mln złotych, a środki na inwestycje mają sięgać 13 mln złotych.

Wśród najważniejszych zadań gminy wymieniono: budowę ścieżek rowerowych i infrastruktury dla kajakarzy na rzekach Wdzie i Wierzycy, termomodernizację szkół w Wielkim Podlesiu i Skorzewie oraz budowę trzech kolejnych boisk wielofunkcyjnych.

Najmniej zadłużona gmina

Gmina Kościerzyna jest jedną z najmniej zadłużonych gmin na Pomorzu. To jedynie 600 tysięcy złotych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. – Jesteśmy w takiej sytuacji, że jeżeli będzie potrzeba, to możemy zaciągnąć kredyt, ale tylko na zadania naprawdę istotne i ważne, czyli kanaliza, drogi – zapowiada wójt Grzegorz Piechowski. Przyjęty przez radnych budżet nie zakłada jednak zadłużania gminy, a radni liczą na zwiększenie dochodów, dzięki nadwyżce budżetowej i wolnym środkom, które zawsze pojawiają się na przełomie lutego i marca. – Te środki jak zawsze będą przeznaczone na inwestycje drogowe – mówi wójt Piechowski.

 

Ad

Czytaj więcej w wersji papierowej z dnia 03.01.2018

Komentarze