Gmina Kościerzyna Powiat kościerski

GM. KOŚCIERZYNA. FINAŁ CHARYTATYWNEJ AKCJI DLA KAROLINY ZE SKORZEWA.

Kilkaset osób podarowało włosy dla Karolinki

9-letnia Karolina ze Skorzewa koło Kościerzyny poruszyła serca setek dziewcząt w całej Polsce. Dzięki nim będzie miała perukę z naturalnych włosów. Dziewczynka choruje na łysienie plackowate i nigdy nie urosną jej własne włosy.

Marzeniem Karolinki jest mieć perukę z naturalnych włosów podczas I Komunii Świętej. Jej koszt to nawet kilka tysięcy złotych. Akcję pomocy zorganizowały szkoła w Skorzewie i salon fryzjerski z Łubiany.

Impuls serca

Zaczęło się od informacji na facebook’u i plakatów rozwieszonych w Zespole Szkół w Skorzewie. – Karolinka zdradziła mi swoje marzeniem, więc pomyślałam, że pójdę do salonów fryzjerskich i popytam czy pomogą – opowiada katechetka ze Skorzewa, Katarzyna Nalborska. W ten sposób rozpoczęła się współpraca z Ewą Sabisz, właścicielką salonu fryzjerskiego w Łubianie. Wspólnie z rodziną Karolinki przez miesiąc zbierały włosy. – Na jedną perukę potrzeba włosów z 5-7 głów, a koszt jej zrobienia to 1,5 tysiąca złotych – mówi pani Ewa, dodając, że jeśli Karolinka zbierze więcej włosów, to koszt peruki będzie tańszy. Informacja na facebook’u poruszyła setki osób, które lawinowo zaczęły wysyłać włosy do salonu w Łubianie. – Codziennie otrzymywaliśmy włosy pocztą, to jest już kilkaset osób – mówi pani Ewa, która 5 lutego zorganizowała w swoim salonie Dzień Otwarty dla Karolinki.

Dzień Otwarty

Podczas Dnia Otwartego można było finansowo wesprzeć szczytny cel, jakim jest zrobienie peruki dla Karolinki. Tego dnia też kolejne osoby przychodziły, by obciąć włosy. Najdalej miała Magdalena Zielińska, która przyjechała z córką Leną aż spod Radomia. – Miałyśmy tu ponad 400 km. Ale zobaczyłyśmy akcję na facebook’u i córka bardzo chciała oddać swoje włosy – mówiła wzruszona pani Magdalena. Przez cały poniedziałek w salonie obecna była Karolinka wraz ze swoją mamą Jolą, które wspólnie pomagały zawodowym fryzjerom, a klientom wręczały róże i laurki wykonane przez Karolinkę. – Jesteśmy ogromnie wdzięczne wszystkim, którzy nam pomogli. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, to jest niesamowite – dziękowała na koniec mama Karolinki, Jolanta Troka. Peruka zostanie wykonana w pracowni w Wejherowie. Po feriach, specjalny kiermasz i loterie na rzecz Karolinki zorganizuje też Zespół Szkół w Skorzewie.

Ad

Komentarze