Gmina Karsin Wokół nas

Gmina Karsin. Zakończenie kilku inwestycji -cz. 1.

Po 5 latach mają nowy urząd.

Poniedziałek był wielkim świętem w gminie Karsin. Wokół nowo wybudowanego Urzędu pojawili się tłumnie mieszkańcy, radni, samorządowcy z sąsiednich gmin i województwa oraz posłowie. Po prawie 5 latach budowy oficjalnie oddano do użytku nowoczesny obiekt Urzędu Gminy.

Budowa Urzędu kosztowała 3,5 mln złotych, zmodernizowana oczyszczalnia 4 mln zł a budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów 300 tysięcy złotych. Dwie ostatnie inwestycje były dofinansowane ze środków unijnych. – Jest to zakończenie pewnego etapu inwestycji, bardzo ważnych dla naszych mieszkańców – podsumowywał wójt Roman Brunke.

Wizytówka gminy

Najbardziej oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją była budowa nowego obiektu Urzędu Gminy. Prace trwały bardzo długo, bo prawie 5 lat. Przeszkodą była zmiana wykonawcy w trakcie realizacji inwestycji. – Straciliśmy przeszło rok, bo pierwsza firma zeszła z placu budowy. Oczywiście skończyło się to w sądzie. Gmina na tym nie zyskała ani nie straciła – mówił Roman Brunke, wójt gminy Karsin. Inwestycję udało się ukończyć, ku zadowoleniu mieszkańców. – Obiekt jest piękny, to jest prawdziwa wizytówka naszej gminy – chwaliła jedna z mieszkanek, pani Agata. Wtórowali jej zaproszeni goście. – Miło mi, że mogę tu dzisiaj być, w tak ważnej chwili. Macie wyjątkowego gospodarza, który dba o gminę i mieszkańców – mówił Dariusz Męczykowski, radny z sejmiku wojewódzkiego. Do gratulacji przyłączali się też wicemarszałek województwa Krzysztof Trawicki, poseł Stanisław Lamczyk oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów, policji, straży, sanepidu oraz duchowieństwa.

Zmodernizować starą część

Nowy obiekt powstał obok dotychczasowego Urzędu. To dwukondygnacyjny budynek, w którym będą przestronne biura dla urzędników, a na piętrze duża sala obrad dla Rady Gminy. – Ta sala robi największe wrażenie. Zadbano tu o każdy szczegół – mówili zwiedzający. Do nowych biur przeniosą się urzędnicy z zakresu podatków, gospodarki wodno-ściekowej i odpadów oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Reszta wraz z wójtem pozostanie wciąż w starej części Urzędu. – Ja pozostaję w moim biurze, bo jest bardzo wygodne – mówił z uśmiechem podczas otwarcia wójt Roman Brunke, zapowiadając jednocześnie rozpoczęcie prac nad modernizacją tej części obiektu. – Przetarg na prace ogłosimy jeszcze w tym roku. Szacujemy, że będzie to kosztowało około 1,5 mln zł – oceniał Roman Brunke.

Acd

Roman Brunke, wójt gminy Karsin

To bardzo miłe usłyszeć tyle komplementów o naszej gminie i naszych inwestycjach. Jest to zakończenie pewnej pracy, nie mogliśmy się doczekać, żeby to wreszcie zrobić. Chociaż mam pełną świadomość, że w roku następnym chcielibyśmy zmodernizować tę starą część Urzędu i jeśli środki finansowe pozwolą, to taki plan mamy. Dzięki nowemu obiektowi zyskaliśmy przestronne pomieszczenia dla urzędników. Na parterze będą to biura związane z obsługą mieszkańców, chodzi o załatwianie spraw związanych z gospodarką wodno-ściekową, odpadami, opieką społeczną i zasiłkami oraz podatki.

 

Komentarze