Gmina Kartuzy Inwestycje Samorząd Sport Szkolnictwo

GMINA KARTUZY. W KARTUZACH I BRODNICY GÓRNEJ POWSTANĄ HALE MARZEŃ

Już niedługo spełnią się marzenia kartuskich sportowców o Hali Widowiskowo-Sportowej z prawdziwego zdarzenia w Stolicy Kaszub. Na inwestycji, która znajduje się obecnie w fazie projektowania, skorzystają także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz mieszkańcy Kartuz. To nie koniec dobrych wiadomości – powstaje także koncepcja budowy Hali w Brodnicy Górnej.

Inwestycja w Kartuzach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców oraz lokalnych środowisk sportowych. Już dzisiaj szukamy zewnętrznego wsparcia finansowego dla budowy Hali przy Szkole Podstawowej nr 2, co z pewnością przyczyni się do szybszej realizacji ważnego zadania jej budowy – powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz.

Hala Widowiskowo-Sportowa, którą Gmina Kartuzy zamierza wybudować w Kartuzach, będzie miejscem szeroko pojętej integracji społecznej. Istnieją ogromne szanse, że obiekt zostanie oddany do użytku już w kolejnej kadencji kartuskiego samorządu.

Decyzja o budowie przy Szkole Podstawowej nr 2 nowej Hali zapadła kilka miesięcy temu. Kartuzy nie posiadają tego typu obiektu przeznaczonego do organizacji imprez masowych na szeroką skalę, choć są miastem powiatowym. Taka sytuacja nie mogła trwać dłużej. Dodatkowo inwestycja przyczyni się do rozbudowy infrastruktury edukacyjnej w SP nr 2.

Przygotowane zostały już wstępne wizualizacje przedstawiające kartuską Halę Widowiskowo-Sportową, które niniejszym z wielką przyjemnością publikujemy. Do tej pory trwały konsultacje ze środowiskiem sportowców dotyczące tego obiektu, ponieważ ma on zaspokajać potrzeby uprawiających różne dyscypliny. Koncepcja zostanie wkrótce przedstawiona radnym kartuskiej RM.

Liczę na pozytywną weryfikację projektu oraz współpracę dla dobra naszych mieszkańców – powiedział Burmistrz Kartuz.

Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa kartuskiej Hali. Jeszcze w tym roku Gmina Kartuzy złoży odpowiedni wniosek o pozwolenie na jej budowę.

Stara hala sportowa przy SP nr 2 nie zostanie zburzona. Gmina Kartuzy wyremontuje ją, obiekt zostanie podwyższony o jedno piętro. W ten sposób powstanie nowa przestrzeń do nauki.

Całe przedsięwzięcie pochłonie środki w szacunkowej wysokości ok. 12 mln złotych. I etap prac zakłada remont starej hali. Nowy obiekt powstanie wkrótce potem, jego budowa powinna trwać ok. 2 lat.

To nie koniec dobrych wiadomości. Aktualnie powstaje także koncepcja budowy Hali w Brodnicy Górnej. Wkrótce poinformujemy Państwa o postępach w tej sprawie.

Nie zapominamy o sołectwach. Kartuzy potrzebują Hali Widowiskowo-Sportowej, lecz konieczna jest budowa podobnego obiektu także w Brodnicy Górnej. Tam również skorzystają dzieci i młodzież, bo wybudujemy także szkolny łącznik. Pomieści on dodatkowe klasy lekcyjne – powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński.

info. UG Kartuzy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze