Powiat kościerski

GMINA KOŚCIERZYNA. VIII TURNIEJ KGW

Tegoroczny turniej choć zmniejszonej obsadzie był dla uczestników podobnym do wcześniejszych wyzwaniem. Najlepiej sprostały mu panie z Wąglikowic. Choć miejscowość mała, to duch aktywności miejscowego koła wielki.

Turniej rozegrano w niedzielne popołudnie 11 marca w Hali Sportowej w Wielkim Klinczu. Wystartowały w nim trzy koła: Loryniec, Kłobuczyno i Wąglikowice. Wśród publiczności która dopisała swoją obecnością zasiadły członkinie miejscowego koła które po ubiegłorocznym zwycięstwie pauzowało. Organizatorem tego wydarzenia był kościerski GOK a poprowadził je ze wrodzoną sobie swobodą dyrektor wydziału Grzegorz Daszkowski.

Od wypieków po tańce…

Jak zawsze konkurencji było pięć. W pierwszej oceniano dekoracje świąteczne stołu wielkanocnego – wypieki i pisanki. W konkurencji pt „ Nasi bracia mniejsi” koła przygotowały tablice edukacyjne. Tą samą ilość punktów zdobył w niej Loryniec i Wąglikowice. Pierwszą widowiskową konkurencją była moda .Tutaj najpiękniejszą „ Kreacje Deszczową „ przedstawiły panie z Kłobuczyna. Talentami wokalnymi uczestniczki turnieju błysnęły w piosence kabaretowej z inscenizacją. Na koniec dały popis swoich  talentów tanecznych. We wszystkich konkurencjach maksymalną ilość punktów – 15 zdobyło KGW Wąglikowice.

… „ Nasza różnorodność jest plusem”

Zmagania turniejowe oceniało jury pod przewodnictwem Bernadety Hamerskiej przewodniczącej KGW „ Sąsiadki Aparatki” . Dylematów nie było. Puchar zwycięscy p[przypadł dla KGW Wąglikowice. Na drugim miejscu z 69 punktami znalazł się Loryniec i  tylko o jeden punkt mniej jury oceniło KGW Kłobuczyno. Zwycięzców udekorowali wójt gminy Grzegorz Piechowski i przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober. Wszystkie członkinie KGW będące na Sali otrzymały dodatkowo bilety do kina.

W między czasie okazało się że zwycięskie koło będzie reprezentować nie tylko gminne ale i cały powiat kościerski na turnieju wojewódzkim.

Jestem dumna że mamy takie wspaniałe koleżanki , takie koła. Każda z nas jest inna, każda z nas robi coś innego, ale siebie nawzajem uzupełniamy. Jesteśmy sobie wszystkie potrzebne. Ta różnorodność to nasz skarb. Życzę koleżanką aby pokazały się jak najlepiej w turnieju wojewódzkim- poproszona o komentarz do turnieju powiedziała Bernadeta Hamerska

red.

Komentarze