Gmina Przodkowo Powiat kartuski

GMINA PRZODKOWO. DLA INTEGRACJI MIESZKAŃCÓW

Już za dwa tygodnie Turniej Sołectw

To cykliczne wydarzenie ważne w życiu gminy. Jest miejscem dobrej zabawy i rywalizacji, ale zawsze na wesoło. Wyniki turnieju liczą się do rocznego podsumowania i wyborów najaktywniejszego sołectwa.

W tym roku Turniej Sołectw Gminy Przodkowo wraca do starej formy, a raczej miejsca. Rozegrany zostanie 4 marca w przodkowskiej hali sportowej. Przez ostatnie lata towarzyszył Piknikowi Rodzinnemu. Stąd sołecka rywalizacja dotyczyła konkurencji letnich – rozgrywanych na zewnątrz.

Na pewno będzie fajnie…

Jak usłyszeliśmy do Katarzyny Markowskiej, organizatora turnieju ma być wesoło i ciekawie. Najpierw będzie wejście iście w stylu olimpijskim. Zaprezentują się sołeckie ekipy. Organizatorzy liczą, że wystawią je wszystkie sołectwa gminy.

Później zacznie się rywalizacja. Konkurencje gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich – uczestników i kibiców. Wśród nich jedna szczególna – możemy zdradzić. Każde z sołectw będzie musiało się zaprezentować. Forma dowolna: na śpiewająco, teatralnie, czy jeszcze inaczej. Na pewno będzie się liczyć oryginalność.

Organizatorzy liczą również na kibiców Turnieju Sołectw. Okazuje się, że sposób kibicowania swoim też będzie oceniany. Podsumowanie pokaże, które z sołectw zdobędzie tytuł najlepszego w tegorocznym turnieju.

Dużym propagatorem Turnieju Sołectw jest wójt Andrzej Wyrzykowski. Samorząd angażuje się finansowo w organizację turnieju. Na pewno będą niespodzianki dla jego uczestników. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH! PAMIĘTAJCIE O 4 MARCA!

D. Tryzna

Komentarze