Gmina Przodkowo

GMINA PRZODKOWO. KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE ŚW. ANDRZEJA.

Kolędy, pastorałki i…. paczki

W ubiegłą niedzielę w wypełnionym po brzegi przodkowskim kościele rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Choć wydarzenie to weszło już na stałe w kalendarz gminy to emocje, jakie budziło są godne odnotowania.
Tegoroczny koncert, którego organizatorem jest parafia pw. św. Andrzeja Apostoła i przodkowski magistrat jest już piątym z kolei. Był częścią mszy, bo jak to ujął ks. proboszcz po niej – Dobrze się stało, że mogliśmy dziś modlić się i bardzo uroczyście świętować z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Święto to wycisnęło piętno na tegorocznym koncercie, ponieważ towarzyszyły mu niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Kosz pełen cukierków i 500 pączków od wójta.
W niedzielę wystąpiły Schola Pater Noster, Chór Polifonia i przodkowska Gminna Orkiestra Dęta.
Zaczęła schola i tak żywiołowego śpiewania popularnych kolęd gardłami kilkudziesięciu młodych osób jeszcze nie słyszałem. Zebrali za to rzęsiste oklaski.
-Przepiękny koncert. Naprawdę. Aż łza mi się w pewnym momencie zakręciła. Jeszcze jak się widzi swoje dzieci występujące. Według mnie zabrakło tu owacji na stojąco- ocenia spontanicznie pani Wysocka – matka dwóch córek występujących w scholi.
Później trzy kolędy zaśpiewali profesjonaliści Chór Polifonia z Przodkowa. Na końcu zagrała przodkowska Orkiestra Dęta a jej członkinie wystąpiły jako solistki.
– Jesteście wielcy. Życzę wam dalszych sukcesów. Warto ten piękny pomysł kontynuować – podsumował tegoroczny koncert Mieczysław Wożniak przewodniczący Rady Powiatu. Szefowie występujących zespołów otrzymali od niego listy gratulacyjne a obecni na koncercie dziadkowie piękne życzenia.

Zaśpiewali aż szyby zadrżały

Z podziękowaniami dla występujących zwrócił się również wójt gminy Andrzej Wyrzykowski.
– Możemy być dumni i podziwiać naszych mieszkańców, którzy śpiewając i grając rozwijają swoje pasje. Zachęcam tych, którzy mają takie talenty, aby wstępowali do tych zespołów – namawiał włodarz gminy.
I on złożył gratulacje niedzielnym jubilatom.
– Babcia i dziadek tworzą filary każdej rodziny. Nie wyobrażam sobie jej funkcjonowania bez nich – od serca mówił Andrzej Wyrzykowski.
Całość podsumował ks. proboszcz Wacław Mielewczyk.
– Myślę, że to jedno z piękniejszych świąt i że dziadkowie zasłużyli na to, co dzisiaj tu miało miejsce. A teraz mam nadzieję, że zrewanżują się nam i razem z orkiestrą zaśpiewają na cały głos, tak aby zadrżały szyby „Cichą noc” – poprosił ks. Wacław Mielewczyk. I tak się stało.

Dariusz Tryzna

 

Komentarze