Gmina Przodkowo Powiat kartuski

GMINA PRZODKOWO. MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN

Przodkowo Wieś i Tokary najlepsze

W niedzielę 25 lutego hala sportowo – widowiskowa w Przodkowie  należała do siatkarek i siatkarzy. W hali sportowo – widowiskowej w Przodkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Sołectw w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

Do rywalizacji sołectwa wystawiły 4 drużyny kobiece i 10 drużyn męskich. Jako pierwsze płytę boiska opanowały Panie.  Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym.

Zebrani na sali kibice obserwować  mogli grę swoich reprezentantów na bardzo wysokim poziomie.  Panie z Przodkowa Wieś  okazały się najlepsze i pierwsze miejsce należało do nich. Za nimi na podium stanęły panie z Kobysewa, następnie z Przodkowa Działki, a na czwartym miejscu stanęły panie z Pomieczyna.

Ostra gra mężczyzn

Drużyny męskie rozegrały mecze w dwóch grupach, z których do finałów awansowały po dwie  drużyny. Finał rozegrano systemem „pucharowym” . Tutaj również  kibice obserwowali  grę swoich reprezentantów na bardzo wysokim poziomie.  Po zaciętej i ostrej rywalizacji do samego końca pierwszym miejscu na podium znalazł się zespół z Tokar. Drugie miejsce należało do panów z Przodkowa Wsi, a na trzecim miejscu stanęli panowie z Pomieczyna. Tabelę zamykała drużyna z Kosowa.

Na zakończenie Mistrzostw wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe  dyplomy i piłki. Zdobywcy pierwszych miejsc dla swoich drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i talony.

Jak powiedział na zakończenie  Wójt Gminy jest to historyczna chwila, bowiem rozgrywki sołeckie w formie Mistrzostw Gminy odbyły się po raz ostatni. Teraz opracowany zostanie nowy regulamin i nowy system rozgrywek.

UG Przodkowo/opr.red.

Komentarze