Gmina Przodkowo Konkursy Powiat kartuski

GMINA PRZODKOWO. Z TURNIEJU POWIATOWEGO KGW.

Zmagania Kół Gospodyń Wiejskich powiatu kartuskiego w tym roku przyniosły zaskakującą wiadomość. Okazało się  Przodkowo będzie gospodarzem edycji w 2019 choć nie zdobyło Grad Prix.

Wśród ośmiu kół które wzięły udział w tegorocznym turnieju były również Hopowianki  reprezentujące gminę Przodkowo. Poziom tegorocznej rywalizacji albo zabawy – jak powiedziała Ewa Szymańska  wice dyrektor PODR w Lubaniu , był wysoki. Koła przygotowały się do turnieju należycie.

– Ja nie mam pojęcia jak was oceniać, bo to co pokazujecie to poziom wojewódzki- punktowała uczestniczki Barbara Ditrich z PODR- przewodnicząca jury turniejowego.

Nagroda za kreację

Hopowianki prezentowały się dobrze we wszystkich pięciu konkurencjach. Najlepsze okazały się jako kreatorki mody, prezentując „ Deszczową Kreacją”. Za to zebrały rzęsiste oklaski puchar od organizatorów turnieju. Specjalną nagrodą obdarzył je Auto Miras firma z sąsiedniego Pępowa.

Wójt zadowolony…

Za nim doszło do dekoracji zwycięzców Regina Kleina szefowa kartuskiego ODR podzieliła się zaskakującą informacją

– Jak wszyscy wiecie koło które wygrało jest organizatorem następnego konkursu. Powiatowy z ubiegłego roku odbył się w Żukowie. W kwietniu tego roku w Żukowie odbędzie się turniej wojewódzki, dlatego podjęliśmy decyzję że turniej powiatowy roku 2019 chcemy zorganizować  w Przodkowie.

Na tą wiadomość entuzjastycznie zareagowała publiczność. W podobnym tonie wypowiedział się również obecny i „ wywołany  do tablicy” włodarz gminy Andrzej Wyrzykowski

-Jestem zaskoczony tą informacją ale też uradowany. Postaramy się aby u nas również była dobra zabawa i jak najlepsze warunki dla turnieju. Do zobaczenia za rok. – dodał z uśmiechem.

Przygotowania do tego wydarzenia będziemy na pewno naszym czytelnikom relacjonować

 Dariusz Tryzna

Komentarze