Gmina Przodkowo Kultura Samorząd

GMINA PRZODKOWO. ZŁOTE, DIAMENTOWE I ŻELAZNE GODY

W gminie Przodkowo musi panować dobry klimat do wyjątkowo długiego, wspólnego pożycia małżeńskiego. W tym roku po raz pierwszy od niepamiętnych lat, aż 15 par małżeńskich obchodziło złote gody. Ale to nie wszystko. Kolejne 3 pary świętowały diamentowe gody a jedna para obchodziła gody żelazne, czyli 65 lat wspólnej wędrówki w miłości i zgodzie.

Pary obchodzące 50 lat małżeństwa tradycyjnie zostały odznaczone medalami prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji dokonał wójt gminy Andrzej Wyrzykowski. Oprócz wójta, gratulacje, życzenia i prezenty składał i wręczał przewodniczący gminnej rady – Dariusz Toporek i kierownik USC Mirosława Bach. Obecni byli także księża przodkowskich parafii. W ich imieniu życzenia jubilatom złożył proboszcz parafii w Czeczewie ks. Józef Kuchta. – Nie sądzę żeby mieli państwo życie usłane samymi różami. Na pewno były różnego rodzaju przeszkody i trudności. Ale składając przysięgę przed Bogiem postanowili państwo wypełnić ją do końca i w całości. Dziękuję państwu za to wspaniałe świadectwo wiary. Życzę dużo zdrowia – zakończył ks. Kuchta.

Program artystyczny

Dużym aplauzem jubilatów i zgromadzonych gości cieszyły się występy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przodkowie. Maluchy przygotowane przez Gabrielę Bielecką, wystąpiły ze wzruszającym programem taneczno-muzycznym, kończąc występ tradycyjnym „sto lat”. Zanim świętujące pary zasiadły do wykwintnego poczęstunku, od władz gminy odebrały także kwiaty i dużą świąteczną torbę z prezentami. Po pamiątkowych zdjęciach wszyscy zasiedli do stołów, przy których toczyły się życzliwe rozmowy i wspomnienia minionych dekad ziemskiej wędrówki.

BM

Galeria zdjęć dostępna na naszym fanpage na Facebooku – kliknij tutaj.

50-lecie małżeństwa

 1. Danuta i Jerzy Browarczyk – Smołdzino
 2. Anna i Gerard Ciesielscy – Brzeziny
 3. Danuta i Henryk Drążkowscy – Barwik
 4. Maria i Stefan Gruba – Przodkowo
 5. Renata i Konrad Grzebyta – Smołdzino
 6. Irena i Janusz Haase – Wilanowo
 7. Ludmiła i Dominik Halman – Przodkowo
 8. Urszula i Jan Hirsz – Kosowo
 9. Elżbieta i Edmund Klinkosz – Bagniewo
 10. Urszula i Edmund Kreft – Hopy
 11. Gertruda i Jerzy Merchel – Wilanowo
 12. Helena i Leon Młyńscy – Kosowo
 13. Wanda i Teofil Plichta – Załęże
 14. Eugenia i Józef Potrykus – Kłosowo
 15. Agnieszka i Brunon Rychert – Szarłata

60-lecie pożycia małżeńskiego

 1. Helena i Zygmunt Jagielscy – Smołdzino
 2. Aniela i Leon Sikora – Czarna Huta
 3. Stefania i Hubert Wilczewscy – Warzenko

65-lecie pożycia małżeńskiego

 1. Eleonora i Telesfor Bielicz – Przodkowo

Komentarze