Gmina Sierakowice

GMINA SIERAKOWICE. DNI SENIORA W SZOPIE, KAMIENICY KRÓLEWSKIEJ I SIERAKOWICACH

Od  17 stycznia do 7 lutego trwają spotkania seniorów gminy Sierakowice. Te styczniowe miały dodatkową rangę ponieważ przy okazji świętowano Dzień Babci I Dziadka. We wszystkie spotkania mocno włączyły się społeczności lokalne, samorząd I Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

26 styczni do szkoły w Szopie na zaproszenie jej dyrektora Przemysława Łagosza przybyła prawie setka seniorów z sołectwa Bącka Huta . Tu występami ugościli ich najpierw przedszkolaki a później dzieci starsze. Obecni obejrzeli też film w którym uczniowie szkoły opowiadają o swoich babciach I dziadkach.

Życzeń dla nich nie było końca. Wnuczęta oprócz życzeń obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi prezencikami I kwiatami. GOPS zafundował wszystkim seniorom słodki upominek.

Przypomnieli dziadkom  czasy ich młodości

28 stycznia dzień seniora połączony ze Świętem Babci I Dziadka miał miejsce w ZS w Kamienicy Królewskiej. W sali gimnastycznej zebrało się aż 250 seniorów z różnych zakątków gminy. Uczniowie zaprezentowali dwa przedstawienia. Jako pierwsze z Jasełkami w języku kaszubskim wystąpiły dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej. Tuż po nich na scenie pojawili się uczniowie klasy VI. Wehikułem czasu przeniosły uczestników imprezy do lat PRL-u. Był to najważniejszy punkt wieczoru. Dzieci przypomnieli gościom o życiu w PRL: dzieciństwo, tamte prywatki, praca i słynne kolejki, które wspaniale zaprezentowali do piosenki Krystyny Prońko pt. „Psalm stojących w kolejce”. Ponad to na seniorów czekały liczne konkursy i zabawy z nietuzinkowymi nagrodami.

-Mam nadzieję, że występy dzieci Was rozweseliły. Zaznaczam jednak, że to nie koniec naszej uroczystości. Przypominam, że dziś bawimy się do wieczora. – mówiła Hanna Subkowska –Wójcik, dyrektor ZS w Kamienicy Królewskiej.

Dzień Seniora w Sierakowicach

Przedostatnim spotkaniem w tegorocznym cyklu była zabawa seniorów w Sierakowicach. Jej organizatorem był GOPS. Do sali Bieszczadnej przybyło ich prawie trzystu. Czekał na nich poczęstunek I wiele różnych atrakcji. Życzenia seniorom złożyli w imieniu organizatorów kierownik sierakowickiego GOPS-u  Ryszard  Klain I wójt gminy Tadeusz Kobiela. – W imieniu całego zarządu życzę wam wiele zdrowia I opatrzności Bożej, żebyście mogli się tutaj spotykać w takim gronie lub większym. Niech trend zostanie zachowany, że z roku na rok jest was tutaj więcej- mówi wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela.

Seniorom ma być lepiej

Na prawie każdym spotkaniu seniorów byli również przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowicach. Przedstawili seniorom projekt, który realizowany będzie w latach 2018-2020 między innymi na terenie gminy Sierakowice. „Nestor”, bo taką nazwę nosi projekt, ma za zadanie pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym i z trudnościami. W ramach zadania w Sierakowicach, Paczewie i Gowidlinie powstanie Klub Seniora. Dodatkowo, 60 osób zostanie objętych tzw. „teleopieką”.

Tryzna +A.D.

Komentarze