Gmina Sierakowice Powiat kartuski

GMINA SIERAKOWICE. Z SESJI

Radni docenili dwie firmy

Podczas ostatniej sesji sierakowiccy radni postanowili uhonorować dwie lokalne firmy tytułem „Zasłużony dla Gminy Sierakowice”. Zaszczytne wyróżnienie otrzymały: Firma Produkcyjno-Usługowa IN-BUL z siedzibą w Migach oraz PPHU TED Centrum Handlowe EXPERT z Sierakowic.

Proponowane uchwały uzasadniał przedstawiając nominowane firmy wójt Tadeusz Kobiela. Radni jednomyślnie zaaprobowali przyznanie tytułów. Właściciele wyróżnionych firm Mirosław Bulczak i Tadeusz Paracki odbiorą wyróżnienia podczas tegorocznych gminnych dożynek.

Tadeusz Kobiela, Wójt gminy Sierakowice:

Firma Produkcyjno-Usługowa IN-BUL produkuje konstrukcje stalowe o ogromnej prezyzji. Sam nie zdawałem sobie sprway z tego jak wielka to jest firma, zanim jej nie odwiedziłem. Produkcja firmy kierowana jest nie tylko do Polski, ale na cały świat, głównie do Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Danii oraz Holandii. Jest to też firma czuła na potrzeby lokalnej społeczności. Wspiera imprezy kulturalne i sportowe, nigdy nie odmawia pomocy, kiedy o nia prosimy. Właściciel Mirek Bulczak to człowiek z pasją. O kawałku metalu potrafi mówić tak długo i ciekawie, jak inni o ładnej dziewczynie.

Komentarze